GIPHY İle Facebook İçin Animasyonlu GIF Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

GIF dosyaları internet üzerinde son derece popüler olmuştur. Sabit bir resim yerine animasyonlu olarak duygu ve düşüncelerinizi yansıtabilirsiniz.

Facebook üzerinde animasyonlu mesajlar yazılmıyor. Facebook‘un kendisinde böyle bir özellik yok. Ama yardımcı uygulamalar sayesinde animasyonlu mesajlar yazmak mümkün.

Keni zaman tünelinizde hareketli GIF paylaşmak ister misiniz? GIPHY Facebook üzerinde animasyonlu mesajlar yazmayı sağlayan bir uygulamadır.

Facebook için Animasyonlu GIF Yapma

GIPHY kullanıcıların hizmetine sunulan ücretsiz bir uygulamadır ve birçok sanatçı tarafından yayınlanmış ilginç GIF resimleri mevcut. Çeşitli kategoriler, özellikli etiketleri, sanatçı spot ve trend etiketleri sunarak doğru GIF bulmanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, aynı zamanda tüm kategoriler ve ana sayfanın üst çubuğundan tüm sanatçılara ulaşabilirsiniz. Son olarak, doğrudan ana sayfasında istediğiniz anahtar kelimeleri girerek GIF arayabilirsiniz.

Facebook zaman çizelgesi için GIF dosyaları göndermeye geri dönelim. GIPHY sayfasını ziyaret edin ve Facebook’ta paylaşmak istediğiniz bir GIF bulun. GIF seçiminden sonra, GIF solunda var olan paylaşım linkini kopyalayın.

Doğrudan paylaşım linkini alabilirsiniz veya Facebook, Twitter, Tumblr ile paylaşabilir veya Embed kodunu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

giphy facebook gif paylasma

Bağlantıyı kopyaladıktan sonra, Facebook durum güncelleme kısmına yapıştırın, isteğe bağlı olarak istediğiniz başka bir şey ekleyebilirsiniz. Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra Facebook otomatik olarak bazı medya içeren diğer bağlantılar için oluşturulan bir önizleme oluşturduğunu göreceksiniz.

giphy facebook gif paylasma 1

Paylaştıktan sonra Facebook’ta paylaşılan videolara benzer üzerinde bir oynat düğmesi olduğunu fark edeceksiniz.

giphy facebook gif paylasma 2

 

Resim üzerine tıklayarak GIF dosyasını büyütün. Zaman çizelgesinde GIF animasyon oynamaya başlayacaktır.

GIPHY uygulamasının tek olumsuz yönü var o da kendi istediğiniz gibi bir GIF animasyon oluşturamamak. GIPHY tarafından sunulan GIF animasyonlardan faydalanabilirsiniz ancak.

GIPHY İle Facebook İçin Animasyonlu GIF Yapma İçin Yorum Yap