Google Chrome Şifre Üreticisini Etkinleştirme ve Kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome tarayıcısı, yeni çevrimiçi hizmetler için kaydolmak istediğiniz zaman, sizin için karmaşık şifreler üretmeyi sağlayacak dahili Password Generator/Şifre Üreticisi içerir. Şu anda, varsayılan olarak etkin değildir, bu yararlı özelliği kullanabilmeniz için etkinleştirmeniz gerekecektir.

Google Chrome Şifre Üreticisi

Bu özelliğin çalışması için, Google hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir. Oturum açmadıysanız, Google Chrome tarayıcısını açın, adres çubuğuna chrome://settings yazın ve Enter’a basın. Burada, Ayarlar altında, Chrome’a ​​giriş seçeneğini göreceksiniz.

Parola kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Bu Chrome Chrome kullanarak şifreleri senkronize etmeyi sağlar.

Bunu yaptıktan sonra, yine Chrome adres çubuğuna chrome://flags yazın ve Enter’a basın. Burada değişiklikler yapmanızın ne kadar önemli olduğunu en üst taraftaki uyarı bölümünde göreceksiniz.

Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırın ve Şifre oluşturmayı etkinleştir bölümünü bulun. Veya CTRL+F tuşlarına basarak arama kutusunu açın ve Şifre oluşturmayı etkinleştir yazın ve bulun.

chrome-sifre-olusturmayi-etkinlestirme

Ayar seçeneğinde Varsayılan seçeneğini göreceksiniz. Açılır menüden, Etkin seçeneğini seçin. Seçtiğiniz an aşağıda Şimdi Yeniden Başlat düğmesini göreceksiniz. Düğmeyi tıkladıktan sonra artık Google Chrome şifre üreticisi etkinleşecektir.

chrome-sifre-ureticisini-etkinlestirme-

Bundan sonra artık online bir hizmete kayıt olmak istediğiniz zaman Chrome size bir şifre önerecektir.

Chrome’un ürettiği şifreyi seçerseniz, artık Google hesabınızı kullanarak şifrenizi senkronize edecektir. Oluşturulan şifreyi kaydetmeniz gerekmez. Bu otomatik olarak gerçekleşir.

Bu özellik Şifre Yöneticileri ve Otomatik Doldur ile çalışan siteler için çalışacaktır.

Google Chrome Şifre Üreticisini Etkinleştirme ve Kullanma İçin Yorum Yap