Windows 8 | 7 de Google Chrome Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için Chrome daha akıllı çok amaçlı adres çubuğuna öneriler yanı sıra profil sıfırlama seçeneği gibi daha bir çok özellik ile kullanılabiliyor.

Sıfırlama özelliği ana sayfa, yeni sekme sayfası ve arama motoru gibi varsayılan olarak tüm ayarları geri almaya yardımcı olur. Bu özellik çerezler, geçici veriler ve site verilerini siler. Ayrıca uzantıları, temaları devre dışı bırakır. Ancak, kayıtlı parolaları, yer imleri ve tarama geçmişini temizlemek veya silmek olmuyor.

Chrome tarayıcısı için uzantılar, uygulamalar ve masaüstü programlar tarafından yapılan değişiklikleri geri almak istiyorsanız bu özellik yararlı olacak. Bildiğiniz gibi, ücretsiz araçların çoğu tarayıcı araç çubukları ve otomatik olarak bilgisi ve izni olmadan tarayıcınızın arama motoru, ana sayfa ve yeni sekme sayfasını değiştiren kötü amaçlı yazılımlar içeriyor.

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama;

Varsayılan olarak Chrome tarayıcısı ayarlarını tamamen sıfırlamak için aşağıdaki talimatları uygulayın.

1. Adım: Google Chrome’u açın. Chrome, geçerli sürümü kontrol etmek için, sağ üst köşesinde menü simgesini tıklayın ve sonra tarayıcı sürümü görmek için Google Chrome hakkında seçeneğini tıklayın. Bir önceki sürümü kullanıyorsanız, bu mevcut en son sürüme güncellemeye yardımcı olacaktır.

2.Adım: Sonra, tarayıcı yine Menü simgesine tıklayarak, Ayarlar sayfasını açmak için Ayarlar seçeneğini tıklayın.

chrome ayarlar

3. Adım: Ayarlar sayfasının sonuna kadar gidin, Chrome için Tüm ayarları görüntülemek için Gelişmiş ayarları göster başlıklı seçeneği tıklayın.

4. Adım: Tarayıcı ayarlarını sıfırlayın (seçeneği görmek için aşağı sayfanın en altına gidin) butonuna tıklayın ve sonra onay istemi gördüğünüzde Evet düğmesini tıklayın.

chrome tarayici ayarlari sifirlama

Windows 8 | 7 de Google Chrome Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap