Google Desktop

Sponsorlu Bağlantılar
5.9.1005
Sponsorlu Bağlantılar

Google Masaüstü Uygulaması

5/5, Toplam: 1 kişi

Google Desktop; Google aramaları masaüstünden yapmanızı sağlayan ücretsiz ve Türkçe Google masaüstü arama uygulamasıdır. Google Desktop ile herhangi bir web tarayıcıyı açmadan masaüstünden doğrudan Google aramaları yapabilirsiniz.

Google Desktop için bir çok Gadget tasarlanmıştır. Bu gadgetlerden Google Desktop kenar çubuğuna ekleyerek özelleştirme yapabilirsiniz.

Google Gadget’ları, masaüstünüzde herhangi bir yere yerleştirilerek yeni e-posta, hava durumu, fotoğraf, kişiselleştirilmiş haberler ve daha pek çok şeyi görüntülemenize olanak sağlar.

Google Desktop – Kenar Çubuğu

Google Desktop’ın bir diğer özelliği ise kenar çubuğudur. Kenar çubuğu yazılımın sadece Microsoft Windows versiyonunda mevcuttur. Kenar çubuğu aşağıdaki eklentilerle birlikte gelir, kullanıcı Google’ın sayfasından istediği eklentileri indirip kurabilir.

E-posta – Kullanıcının e-postalarını kenar çubuğunda gösterir. POP3 hesaplarındaki e-postalara erişebildiği gibi doğrudan bir Gmail hesabı kullanmaya ayarlanabilir.

Not Defteri – Kullanıcının çeşitli notlarını yazmasına olanak sağlar. Yazılan notlar otomatik olarak kaydedilir.

Fotoğraflar – Kullanıcının “Resimlerim” klasöründen seçilen resim dosyalarından oluşturulmuş bir slayt gösterisi gösterir. Hangi klasörden resimler göstereceği kullanıcı tarafından değiştirilebilir.

Haberler – Google News’tan aldığı haber başlıklarını kullanıcıya gösterir.

Hava Durumu – Kullanıcı tarafından belirtilen bir şehir için hava durumunu gösterir.

Web Klipleri – Kullanıcının seçtiği RSS kaynaklarından güncellemeler gösterir. Bunun yanı sıra kullanıcının ziyaret ettiği sayfaların RSS’lerini otomatik olarak gösterebilir.

Google Talk – Kullanıcının bilgisayarında Google Talk yüklüyse, program kenar çubuğuna otomatik olarak eklenmektedir.

Google Desktop İçin Yorum Yap