Google Haritalar (Google Maps)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin Google Haritalar (Google Maps) Uygulaması

Google Haritalar (Google Maps), Android telefon ve tablet için Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir harita ve navigasyon uygulamadır. Uygulama ile gideceğiniz yerleri daha kolay bulabilir, en uygun yol tarifini alabilirsiniz. Bir şehirden diğerine giderken veya şehir içi aramalar yaparak yanlış yollara sapmadan doğruca ulaşmak istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Google Haritalar uygulamasının en güzel özelliği ise araba, bisiklet ve yaya rotaları için  sesli GPS navigasyonu özelliği. Her ne kadar bu özelliğin olduğu söylense de kullanmak nasip olmadı. Canlı trafik durumu, olay raporları ve en iyi rotayı bulmak için otomatik yeniden rota çizme özelliği mevcuttur.

Restoranlar, Kafeler, Barlar, Turistik Yerler, Eğlence, ATM’ler, Benzin istasyonları, Oteller, Postane, Taksi kategorilere ayrılmış seçenekler arasından ulaşmak istediğiniz yerleri daha kolay bulabilirsiniz. Trafik, Uydu, Arazi, Transit Hatlar katmanları ile görünümü istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Sokak Görünümü ve iç mekan görüntüleri ile merak ettiğiniz yerleri daha detaylı görebilirsiniz.

Bulunduğunuz konumdan gitmek istediğiniz yeri bularak Yol tarifi alabilirsiniz.Yol tarifini araba, otobüs veya yaya olarak seçebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yeri seçtikten sonra mavi bir şeritle gideceğiniz güzergah gösterilecektir. Oku takip ederek yola koyulun. Yalnız dikkat edin ki, Ok tam olarak bulunduğunuz yeri gösterir. Bu nedenle dönüşlerde dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Google Haritalar (Google Maps) ile artık dünya avucunuzun içinde olacaktır.

Google Haritalar (Google Maps) İçin Yorum Yap