Google Play Çocuk Güvenliği Nasıl Oluşturulur?

Sponsorlu Bağlantılar

Google Play binlerce uygulama, oyun ve daha fazlasının yer aldığı büyük bir platformdur. Bu platforma girmek koskoca bir Dünya’ya giriş yapmaktır. Büyükler olarak çocuklarda Google Play platformunu aktif bir şekilde kullanmaktalar.

Ancak bilinmesi gerekiyor ki bu platformda her türlü uygulama bulunmakta. Her ne kadar faydalı, herkesin görmesinde sorun olmayan uygulamalar olduğu gibi çocuklar içinde müstehcen uygulamalar bulunuyor. Eğer bu gibi durumlara karşı çocuğunuz için bir güvenlik oluşturmak istiyor iseniz aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu gibi durumlar için Google, Google Play paltformunda “İçerik Filtreleme” gibi bir özellik koymuş. Ayrıca dilerseniz “Satın Alımları Şifreleme” özelliğini de etkinleştirerek olası satın almaları engelleyebilirsiniz.

1.Adım

İlk önce Google Play’e giriş yapın. Sonra ekranı soldan sağa kaydırıp Google Play logosunun solunda yer alan üç çizgi simgesini tıklayıp seçenekleri açın. Açılan pencereden “Ayarlar” tıklayarak Google Play ayarlarına erişmelisiniz.

google-play-cocuk-guvenligi-nasil-olusturulur

2. Adım

Bu adımda “Ayarlar” seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza “İçerik Filtrelemesi” seçeneği çıkacak. Bundan sonra çocuğunuzun yaş grubuna göre gereken ayarları yapmanız yeterli olacak.google-play-cocuk-guvenligi-nasil-olusturulur.indir76jpg

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Google Play Çocuk Güvenliği Nasıl Oluşturulur? İçin Yorum Yap