HDDExpert

Sponsorlu Bağlantılar
1.14.2
Sponsorlu Bağlantılar

HDD ve SSD disk sağlığını ve performansını test etme programı

3/5, Toplam: 2 kişi

HDDExpert, Windows bilgisayarınızda sabit disk (HDD ya da SSD) sağlık durumu ve performansını test etmek ve gözlemlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Bilgisayar performansını etkileyen unsurlardan biridir. Bu nedenle sabit disk performansını test ederek işinize yarar bilgiler elde edebilirsiniz. Bu sayede sabit disk eğer yetersiz kalıyorsa yeni bir sabit disk alma gereksinimi olabilir.

HDDExpert sabit disk taraması yaptıktan sonra sabit sürücülerde algılanan başarısızlıkların miktarına bağlı olarak (fanlar, yedek alım, yedekleme ve daha yükseltme) bakım yapılmasını öhanerir. HDDExpert bir anlamda sabit disk için sağlık doktorudur. Hard disk sağlık durumunu tanımlamak ve buna göre önlem almak için yardımcı olacaktır.

Sabit diskteki olası bir sorun sistemin yavaşlamasını hatta çökmesine neden olabiliyor. Çökme durumu uzak bir ihtimal olsa da, sistemin yavaşlamasına ve istikrarlı çalışmamasına neden olan her şeyi görmenizi sağlayacaktır.

S.M.A.R.T testine dair bilgileri anlayacağınız şekilde çevirir ve sorunlar hakkında daha açık bilgiler elde etmenizi sağlar. Sabit disk için yeterli görülmeyen donanım parçaları hakkında bilgi vermesi sayesinde, ne yapmanız gerektiği ile ilgili sağlıklı sonuçlar elde edersiniz. Ben bilgisayar uzmanıyım böyle şeylere gerek yok diyorsanız yanılırsınız. Sistem arka plandaki sorunları tahmin etmek pekte kolay değildir. Bu nedenle bu ve benzeri yardımcı programlardan faydalanmak gerekir.

HDD veya SSD disklerin sağlığını test etmek ve performansını ölçmek için HDDExpert programını kullanabilirsiniz. Akıllı test yapma yeteneği ile sonuçları arıza, sağlık, performans, sıcaklık olarak sınıflandırır. Arızalara bağlı olarak fanları yükseltme, yedek alımı, yedekleme gibi bakım önerileri sunar. Bu sayede hard disk performansını artırmak için daha doğru kararlar verirsiniz.

HDDExpert İçin Yorum Yap