Herhangi Bir Dosyanın Direkt İndirme Linki Nasıl Bulunur?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir uygulamayı indirdiğinizde, bu VLC media player veya iTunes olsun, dosyanın saklandığı yere doğrudan bir bağlantı vermez. Çoğu durumda Yükle düğmesini göreceksiniz ve Yükle düğmesine tıkladıktan sonra karşıdan yüklediği zaman konumu getirilir. Tarayıcınızın indirme yöneticisini ziyaret ederek, indirilen dosyanın doğrudan bağlantısını görebilirsiniz. Eğer sonsuz bir dosya indirme veya indirmek istediğiniz dosyanın direkt indirme linkini bulmak için FileChef hizmetini deneyebilirsiniz. Bir dosyanın doğrudan indirme bağlantısını bulmak için arama parametrelerini kullanarak Google’a bir arama sorgusu gönderen çok basit bir web uygulamasıdır.

FileChef sitesini ziyaret edin ve dosya türüne göre (TV/Film/Video, E-kitap, Müzik, Yazılım/Oyun, Resim veya diğer dosya türleri) arama başlatabilirsiniz. Açılır menüden indirmek istediğiniz dosya türünü belirtin. Aradığınız uygulama (ya da her neyse) adını girin ve arama butonu tıklayın.

herhangi-bir-dosyanin-direkt-indirme-linki-nasil-bulunur

Google.com’a gönderilen arama yeni sekme ile açılacaktır. Aradığınız uygulama Google’ın desteklediği arama parametreleri ile değiştirilmiş olacaktır. Arama sonuçları dosyanın bulunduğu FTP sunucuları ve diğer yerlerde ise yönlendirme yapacaktır.

Bu uygulamayı ahlaki kullanmak son derece fayda sağlayacaktır. Telif hakkı içeren herhangi bir durum yoktur. Uygulamanın kendisi yanlış bir şey yapmıyor. Sadece Google’a bir arama sorgusu gönderir ve bu tamamen yasaldır.

FileChef ile bir dosya indirmek ve güvenli olması için tarama yapmaya gerek yoktur. Zaten indirmek istediğiniz dosyaların resmi bağlantısını vermek için geliştirilmiştir. Yani anlayacağınız bulmak istediğiniz oyun, program, dizi, film vs resmi indirme-direkt indirme bağlantısını bulmayı sağlar.

FileChef sitesi için tıklayın

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Herhangi Bir Dosyanın Direkt İndirme Linki Nasıl Bulunur? İçin Yorum Yap