HJSplit

Sponsorlu Bağlantılar
3.0
Sponsorlu Bağlantılar

Dosyaları Bölme ve Yeniden Birleştirme Programı

HJSplit, herhangi boyuttaki dosyaları bölmek ve yeniden birleştirmek için popüler bir programdır. HJSplit sadece Windows değil MAC, Linux, DOS ve diğer platformlarda çalışır.

HJSplit ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Çok sade ve temiz bir arayüz göreceksiniz. Dosyaları bölmek için Split düğmesine tıklayarak kaynak ve hedef dosyayı belirledikten sonra işlemi başlatın. Dosyaları bölmek için çok kullanışlı bir programdır. HJSplit ile dosyaları birleştirme konusunda da biraz tecrübeye ihtiyacınız olacak. Yazımızı okumaya devam edin.

Dosya bölümlemek neden gerekli?

Örneğin, 100 Mb bir dosyayı düşünün ve bir arkadaşınıza göndermeyi, mail olarak göndermeyi ya da bir web sitesi veya FTP sunucusuna yüklemeyi deneyin. Tek seferde bu dosyayı gönderme / alma / yükleme çok zor olur. Bu nedenle dosyayı bölerek göndermek daha kolay olur.

Programın dört temel işlevi vardır. Dosyaları bölme, birleştirme, karşılaştırma ve veri kontrolü/sağlaması (checksum). Herhangi bir dosyayı bölmek istiyorsanız ilk önce kaynak dosyayı belirlemeniz gerekir. Daha sonra bölünecek dosyaların nereye kaydedileceğini ve bölünmüş dosya boyutunu (KB veya MB cinsinden) seçmeniz gerekir.

Dosyaları birleştirmede dikkatli olun

İki veya daha fazla dosyayı birleştirirken hepsinin aynı dizinde olduğundan emin olun. Her ne kadar program otomatik olarak bulsa da, bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır.

HJSplit yedekleme için de yararlı olabilir. Örneğin, 10 GB bir dosya USB belleğe kopyalanabilir veya bir CD/DVD ye yazdırabilirsiniz. HJSplit ücretsiz programı maksimum 10 GB dosya boyutunu destekler.

Herhangi bir boyuttaki dosyaları bölme ve birleştirme için ücretsiz bir program arıyorsanız HJSplit, iyi bir yardımcı olacaktır.

HJSplit İçin Yorum Yap