Iconmancer İle Özel Klasör Simgeleri Tasarlama ve Uygulama

Sponsorlu Bağlantılar

Özel simgeler oluşturma, yeni bir kavram değildir ve hemen hemen her bilgisayar platformu için ikon/simge oluşturma için pek çok uygulama vardır. Sadece klasör simgeleri oluşturmak için özel olarak yapılmış bir şey arıyorsanız, Iconmancer aradığınız şey olabilir. Bu sizin seçtiğiniz görüntüler ile sıfırdan kendi klasör simgelerinizi oluşturmayı sağlayan Windows için zengin özellikli uygulamadır.

Oluşturduğunuz ikon/simgeleri Iconmancer kullanıcıları arasında paylaşmanızı sağlar. Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından yüklenen simgeleri indirebilir ve anında o simgeleri uygulayabilirsiniz.

Program ücretsizdir fakat kendi simgelerinizi yüklemek için kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Kaydolmak oldukça basittir; e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi birkaç bilgi girmeniz gerekir. Ayrıca Facebook hesabınızı kullanarak oturum açabilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü her şeyi anlatmak her araç kısa açıklamalar sunuyor. Ayrıca Icomancer sunucuları ve diğer hesap bilgilerini yönetmek için varolan simgeleri eşitlemek için Content Manager’ı açabilirsiniz. Anında bir klasörün simgesi gibi bir görüntü ayarlamanızı sağlaması, aracın en sezgisel özelliğidir. Kopyalama özelliği Icomancer koleksiyonda dosyaları bir arada tutmak için, oluşturduğunuz simgeleri ICO veya PNG formatında kaydedebilirsiniz.

Icomancer kullanimi-klasor simgesi olusturma

Peki ben nasıl kendi klasör simgemi oluşturabilirim diye düşünüyorsanız, rahat olun. Bir klasör simgesi oluşturmak oldukça kolaydır. Programın ana arayüzünde Craft bölümüne tıklayın ve görüntüleri sürükleyip bırakıp o bölüme bırakın. Beğeninize göre simgeleri özelleştirmek için yeni bir pencerede seçenekler açılır.

Burada, klasör rengi, desen ve simgenin içinde gömmek istediğiniz özel bir görüntü belirtebilirsiniz. Normal iç veya kapak portre tarzı olarak görüntü ayarlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz, özel bir simge boyutu seçebilirsiniz. Önizleme bölümünde simgeyi kaydetmeden önce son çıkış görüntüsünü, görüntülemenizi sağlar. Seçili stili kaydetmek için ‘Save this’ tıklayın, ya da her üç klasör stili için ‘Save all’ seçeneğine tıklayın.

Iconmancer kullanimi-klasor simgesi hazirlama

Klasör simgelerini Imbuer bölümünden atayabilirsiniz. Imbuer bölümü istediğiniz dizinlere simgeleri atamadan önce özelleştirme yapmanızı sağlar. Önceden tanımlanmış renkleri, dokuları ve diğer ayarları seçin veya Crafter penceresinde oluşturduğunuz kendi simgelerinizi kullanın. Icomancer mağazasından simgeleri indirebilir veya satın almak için ‘Online icons browser’ sekmesine geçiş yapın. Her şey sizin seçiminize göredir, klasör simgeleri değiştirmek için ‘Apply and close’ düğmesine tıklayın.

Content Manager penceresi, ücretsiz indirilen, satın alınan veya kendi oluşturduğunuz simgeleri yönetmenizi sağlar. Yerel ve uzaktan simgeleri görüntülemenin yanı sıra, Icomancer yerel simgeleri sunucu ve tam tersi senkronize edebilirsiniz.

Icomancer, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 ile uyumludur.

Iconmancer İndir – Free Download

Iconmancer klasör simgesi tasarlama ve uygulama programını buradan indirebilirsiniz.

Iconmancer İle Özel Klasör Simgeleri Tasarlama ve Uygulama İçin Yorum Yap