IDrive (Windows)

Sponsorlu Bağlantılar
6.5.1.17
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İçin Ücretsiz Bulut Depolama/Yedekleme Programı

IDrive, dosya depolamak ve yedeklemeyi sağlayan Windows sistemler için ücretsiz bulut depolama uygulamasıdır. Depolanan dosyalara Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone platformları üzerinden erişebilirsiniz. Senkronizasyon sayesinde eklenen dosyalar tüm cihazlarda görüntülenir.

IDrive Basic sürümü ücretsiz 5GB depolama alanı sunar. Arkadaşlarınızı bu uygulamaya davet ederek depolama alanını 50GB‘a kadar artırabilirsiniz. Bulut depolama alanına eklediğiniz dosyalar güven içerisinde saklanır ve silemediğiniz sürece öylece kalacaktır.

IDrive genel özelliklerine bakacak olursak; Değişen dosya ve klasörü algılayarak, sadece ilgili dosyayı yükleyin. 256-bit AES şifreleme ve kullanıcı tanımlı anahtar ile ileri seviyede güvenlik sağlayarak dosyalarınız daha da güvende olacaktır. Herhangi bir hatadan dolayı dosyaların silinmesini engellemek için dosyaların önceki versiyonlarını saklama imkanı sunar (30 versiyona kadar).

Çoklu kullanıcı desteği ile hesabınıza farklı kullanıcılar ekleme imkanı sunar. Herhangi bir tarayıcı ile web arayüzden dosyalara ulaşabilme ve yedekleme yapabilme. Web arayüzden depolama alanınız ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Açık, kilitli dosyaları yedekleyebilme ( Outlook (.pst), MS-Excel gibi), kolay dosya ve klasör paylaşımı yapabilirsiniz. Çöp kutusu silinen dosyaları 30 gün boyunca saklar. Yanlışlıkla silinen dosyalar kolayca geri yüklenebilir.

IDrive (Windows) İçin Yorum Yap