IE Low MIC Utility Tool veya ielowutil.exe Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok Windows görev çubuğunda ielowutil.exe bulur. Yasal bir süreç mi, yoksa kötü amaçlı yazılım mı, nedir? Ielowutil.exe işlemi; Internet Low MIC Utility Tool. Medium Integrity Cookie anlamına gelir ve Microsoft Internet Explorer’ın bir parçasıdır.

IE Low MIC Utility Tool veya ielowutil.exe

Ielowutil.exe işlemi Internet Explorer’ın bir parçası olan yasal bir Microsoft işlemidir. Bu, C:\Program Files\Internet Explorer’da bulunan bir sistem dosyasıdır. Benim Windows 8 x64 üzerinde, yaklaşık 220 KB büyüklüğünde alan kaplar. Özellikleri açarsanız, Internet Low-Mic Utility Tool olarak açıklandığını göreceksiniz.

ielowutil

ielowutil.exe, işlem güvenliğini artırmak ve kötü amaçlı yazılım saldırı vektörlerini azaltmaya yardımcı olur. Internet Explorer 8 ve sonraki sürümlerinde, bu süreç Internet Explorer Korumalı Mod için bir yardımcı süreç olarak görülür.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

IE Low MIC Utility Tool veya ielowutil.exe Nedir? İçin Yorum Yap