ImBatch

Sponsorlu Bağlantılar
5.3.2
Sponsorlu Bağlantılar

Resim Boyutlandırma ve Düzenleme Programı

ImBatch, Windows sistemlerde toplu resim, fotoğraf işlemeyi sağlayan ve görüntü düzenleme için bir çok farklı seçenekler sunan ücretsiz bir programdır. Tek seferde yüzlerce görüntü üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

ImBatch programı görüntü kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme-çevirme, etiket ekleme ve kaldırma, görüntü formatları arasında dönüştürme yapmak ve fotoğraflara efekt vermek için yardımcı olacaktır. Neredeyse tüm görüntü formatlarını işleme yeteneğine sahiptir.

Image Batch Processor, resim dosyası türlerini dönüştürme veya görüntü çözünürlüğü gibi diğer parametreleri değiştirme gibi tekrar eden işlemleri otomatik hale getirmek için yararlı araçlar olabilir. ImBatch gibi programlar, kullanımı kolay oldukları ve ihtiyaç duyduğunuz işleme seçeneklerini sunmaları şartıyla size çok zaman kazandırır.

Programı başlattığınızda, bilgisayarınızdan bir veya daha fazla resim eklemeniz istenir. Artı simgesini tıklamanız ve işlemek istediğiniz tüm resimleri seçmeniz yeterlidir. Seçimi kolaylaştırmak için ideal olarak aynı klasöre kaydedilirler. Tüm görüntüler daha sonra küçük resim, ad, görüntü türü, boyutlar ve kaynak klasörü ile görüntülenir. Görüntüleri tekrar listeden kaldırabilir veya o anda işleme koymamak için onay işaretlerini kaldırmanız yeterlidir.

DPI, genişlik veya yüksekliği ayrı ayrı değiştirmek için yeniden boyutlandırma kullanılabilir. Genişlik veya yüksekliği diğerine orantılı tutmak veya her ikisinde de yeni değerler kullanmak mümkündür. Yeniden boyutlandırma yöntemini değiştirmek için bir filtre seçeneği bulunur.

Program gerçekten de akıl almaz özellikleri bir arada bulunduruyor. Bunlardan önem arz edenleri söylemek istiyorum; boyutlandırma, döndürme, yumuşak gölge efekti verme, yuvarlak köşe ekleme, renkleri dönüştürme, PDF’ye ekleme, Watermark (filigran) ekleme, Canvas boyutlandırma, renk ayarlama, 3D modunda görüntüleri döndürmek, fotoğraf kolajlama, fotoğraflara mozaik efekti verme vb aklınıza gelebilecek tüm görüntü düzenleme, efektler uygulama ve boyutlandırma seçeneklerini bulacaksınız.

ImBatch ayrıca her görevin görüntüleri nasıl etkileyeceğini görmenizi sağlayan gerçek zamanlı önizleme sağlar. Program DCRaw, ImageMagick ve JBIG eklentilerinin yardımıyla görüntü ve çok çeşitli RAW biçimleri destekler.

ImBatch İçin Yorum Yap