iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücretsiz Apple Online Hizmeti

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone garanti sorgulama için herhangi bir telefon bayilerine gidip ücret ödemenize gerek yoktur. Apple’ın kendi web sitesi üzerinden bir kaç adımda garanti sorgulama yapın. iPhone telefonunuzun garanti durumunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Günümüzde garanti demek her şey demek. Alınan ürün ile ilgili oluşan herhangi bir sorun için garanti çok önemli. Özellikle teknoloji ürün alıcıları bu konuda daha titiz davranıyor. Kesinlikle de öyle yapmaları gerekiyor.

Yeni ürün aldığınız zaman garanti süresi bellidir. İkinci el alınan ürünlerde garanti durumu bir muammadır. Bunu doğru bir şekilde öğrenmek ise baya sıkıntılı bir süreç olabilir. Apple kullanıcıları için bu işlemi daha kolay hale getirerek iPhone seri numarası ile garanti sorgulama hizmetini sunmuştur.

Bu hizmet, iPhone geçerli satın alma tarihini, destek süresini, onarım ve servis kapsamını ve AppleCare koruma planı için uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlar. iPhone garanti sorgulama için aşağıdaki adımları uygulayın.

iPhone seri numarası ile garanti sorgulama

1.Adım: Apple’ın servis ve destek kapsamı kontrol etme sitesi için buraya tıklayın.

2.Adım: Donanımınızın seri numarasını girin kısmına iPhone seri numarasını girin ve ekranda çıkan kodu ise Lütfen kodu girin kısmına yazın.

iphone-garanti-sorgulama-nasil-yapilir-ucretsiz-apple-online-hizmeti

iPhone seri numarasını öğren: iPhone seri numarısını bilmiyorsanız, iPhone telefondan Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden öğrenebilirsiniz.

3.Adım: Gerekli bilgileri girdikten sonra Devam düğmesine tıklayın. iPhone telefonun garanti durumu ile ilgili bilgiler gösterilecektir.

iphone-garanti-sorgulama-nasil-yapilir-ucretsiz-apple-online-hizmeti-1

4.Adım: Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümü yer alıyor. Buradan iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücretsiz Apple Online Hizmeti” İçin 2 Cevap

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücretsiz Apple Online Hizmeti İçin Yorum Yap