iPhone Seri Numarasına Nasıl Bakılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ürünlerinden iPhone seri numarası nasıl öğrenilir? iPhone seri numarasını, IMEI/MEID, CDN ve ICCID numaralarını nereden bulacağınızı öğrenin. Ayrıca iPhone seri numarası ile garanti sorgulama yapabilirsiniz.

iPhone seri numarası ve IMEI numaralarını öğrenmek için tüm telefon ve tablet cihazlarda aşağıdaki işlemi uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm Apple cihazlarda; Ayarlar > Genel > Hakkında

kısmına gidin ve iPhone seri numarasını, IMEI/MEID ve ICCID numaralarını bulun. Bu bilgileri Apple kayıt veya destek formlarına yapıştırmak isterseniz, numaraya dokunun ve basılı tutarak kopyalayın.

İhtiyacınız olan numarayı henüz bulamadıysanız, numaranın yerini bulmanın diğer yolları aşağıda gösterilmiştir.

iphone-seri-numarasina-bakma

iPhone 6s Plus, iPhone 6s telefonların seri numarasını Ayarlar > Genel > Hakkında ve IMEI/MEID numaralarını SIM tepsisinde bulabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız varsa ancak Ayarlar menüsüne gidemiyorsanız seri numarası yerine IMEI/MEID numaralarını kullanabilirsiniz.

iphone-seri-numarasina-nasil-bakilir-1

iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 5 telefonların seri numarasını Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünde, IMEI/MEID numaralarını (MEID, IMEI numarasının ilk 14 basamağıdır) aygıtın arka yüzünde bulabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız varsa ancak Ayarlar menüsüne gidemiyorsanız seri numarası yerine IMEI/MEID numaralarını kullanabilirsiniz:

iphone-seri-numarasina-nasil-bakilir-2

iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 (GSM modeli), iPhone 4s telefonların seri numarasını ve IMEI/MEID numaralarını SIM tepsisinde bulabilirsiniz:

iphone-seri-numarasina-nasil-bakilir-3

Orijinal bir iPhone’unuz varsa seri numarası ve IMEI numarası aygıtın arka yüzünde yazılıdır.

iPhone Seri Numarasına Nasıl Bakılır?” İçin Bir Cevap

iPhone Seri Numarasına Nasıl Bakılır? İçin Yorum Yap