Jarte (Portable)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Portable Word/WordPad alternatifi kelime işlemci programı

Jarte (Portable) Word ve WordPad ile tam uyumlu olan küçük ve taşınabilir ücretsiz Word alternatifi bir kelime işlemcidir. Jarte Windows’da yerleşik Microsoft WordPad kelime işleme motorunu kullanır.

Jarte WordPad kelime işlemci ve NotePad metin editörü programları için büyük bir alternatiftir. Jarte, zengin metin ve Microsoft Word ile oluşturulmuş DOC belgeleri içeren düz metin belgeleri açar. Hızlı bir başlangıç sunar ve WordPad özelliklerini genişletir.

Kullanıcı dostu arayüz ve sade tasarım

Jarte temiz ve sade arayüzü ile güzel bir deneyim sunuyor. Yazı yazmak için Word, WordPad veya NotePad alternatifi ücretsiz program arıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer özelliklerine bakacak olursak; çoklu belge desteği, biçimlendirme araçları, özelleştirilebilir arka plan desen ve renk şemaları gibi işlevleri, çok düzeyli geri alma, taşınabilir USB sürücüden yükleme ve çok daha fazla özellikler sunuyor.

Yazmak için kullanıcı dostu bir arayüz içermektedir. Karmaşıklıktan uzak, sade tasarım ve yazı alanını tam ekran yaparak dikkatinizi dağıtacak tüm etkenleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Görme engelliler için ekran okuyucu modu

Jarte, özel ekran okuyucu modu içermektedir. Görme engelli insanlar için dost bir ekran okuyucu sunar. Jarte, çalışan bir ekran okuyucu programının varlığını tespit ettiğinde, ekran okuyucu programlarıyla erişilebilirliği en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir arabirimle ekran okuyucu modunda başlar.

Jarte’nin ekran okuyucu dostu olmasının bir örneği, ekran okuyucuyu yazım hatalarını ve yazım önerilerini sesli uyarıyla yönlendiren açılır menüye dayalı yazım denetimi özelliğidir. Jarte Plus, yanlış yazılan bir kelimenin anında algılayarak isteğe bağlı bir sesli uyarı imkanı da sağlar. Jarte, görme özürlüler için harika bir kelime işlemci ve Word alternatifi program olduğunu söylemek gerekir.

Word alternatifi sade ve basit bir kelime işlemci

Piyasada bir çok Word, Excel, PowerPoint alternatifi programlar mevcuttur. Jarte, kelime işlemci alanında geliştirilen, tüm kullanıcıları hedef alan nadir uygulamalardan biridir. Özellikle görme engelliler için geliştirilen ekran okuma modu, ücretsiz programlarda olmayan bir özelliktir. Buda Jarte uygulamasını cazip kılmaktadır. Görme engelli insanların yazmasına engel olmayın, Jarte ile yeniden bir hayat verin.

Jarte (Portable) İçin Yorum Yap