Kaspersky Free

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Kaspersky tarafından sunulan ücretsiz antivirüs programı

Sonunda beklenen oldu ve Kaspersky ücretsiz antivirüs programı olan Kaspersky Free‘yi duyurdu. Yıllardır beklenen adım gerçekleşti ve Kaspersky’de artık ücretsiz antivirüs programını yayınladı. Bilgisayar kullanıcıları için bu güzel haberi hemen vermek istedik.

Kaspersky Free Antivirus programı, ücretli olarak kullanılan Kaspersky Internet Security programının daha basit ve ücretsiz sürümüdür. Elbette bu gelişmiş programında olan bir çok güvenlik özellikleri olmayacak. Programın kullanımı ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Kaspersky Free – Ücretsiz Antivirüs Programı

Kaspersky Free, Windows bilgisayarlarda tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir antivirüs programıdır. Programı kullanabilmeniz için bir Kaspersky portal hesabı oluşturmanız gerekir. Bu hesabı oluşturduktan sonra artık programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak tamamen serbest bırakılması ilerleyen zamanlarda olacaktır.

Kaspersky Free başlangıçta çok küçük yükleme boyutuna sahip gibi gözükebilir ancak toplamda 140 MB dosya boyutuna sahiptir. Bunu göz önünde bulundurarak indirmenizi tavsiye ederiz.

Bir tarama başlatın ve veritabanını güncelleyin

Gerekli her şeyi yaptıktan sonra Kaspersky Free programını çalıştırın. Ana arayüzde Safe Money, Privacy Protection, Parental Control ve Protection for all devices ve diğer seçenekleri aktif olmadığını göreceksiniz. Programda kullanacağınız bir tarama gerçekleştirmektir ve veritabanını güncellemektir. Bunun dışında kullanabileceğiniz pek bir özellik yoktur. Diğer ücretsiz antivirüs programlara göre daha katı gibi gözükebilir ancak kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi bir koruma sağlayacağını söyleyebiliriz.

Farklı tarama yapma seçenekleri

Basit bir tarama yapmaktan ziyade, tam, hızlı veya seçeceğiniz konumlarda bir tarama başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra, taramaları otomatik yapmanızı sağlayacak zamanlama seçeneği de vardır. Tek bir tarama zamanlama yapmaz, tekrarlanan taramalar yapma imkanı sağlar.

Ana arayüzde yer alan, More Tools düğmesine tıklayarak ek güvenlik modülleri ve kullanabileceğiniz araçları görebilirsiniz.

Kaspersky Free İçin Yorum Yap