Kıble Pusulası İndir – Android

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
3/5, Toplam: 2 kişi

Kıble Pusulası: Android için Bedava Kıble Yönünü Bulma Uygulaması

Kıble Pusulası, Android tablet ve akıllı telefonlarınız için sunulan Kıble yönünü bulmanıza yardımcı olacak uygulamalarından bir tanesidir. Ücretsiz olarak sunulan uygulama sayesinde GPS alıcılarından faydalanarak Kıble yönünü bulabilirsiniz. Dünyanın her yerinde çalışabilir. Uygulama içindeki Google maps harita desteği ile çok daha doğru sonuç bulabilirsiniz.

Türkiye’de ki tüm illerin GPS konumları mevcut olup, bundan dolayı Türkiye içinde GPS e gerek kalmadan kıble yi bulabilirsiniz. Türkiye dışındaki diğer ülkelerde de çalışan uygulama için GPS desteği gerekmektedir. Uygulama Mekke yi,Kabe yi en kısa mesafe , en kısa açıyı bulma prensibiyle çalışmaktadır. Android cihazlarındaki pusulaların sık sık yere paralel tutularak kalibre edilmesi gerekir. Ayrı bu pusulalar manyetik ortamlardan olumsuz etkilenebilir, mesela LCD televizyonlar, bilgisayarlar, hoparlör sistemleri yakınında yapılan ölçümlerde ciddi farklılıklar gördük, çünkü bu cihazların yaydığı manyetik etki pusulayı yanıltıyordu. Bu nedenlerle cihazın göstereceği konumu farklı kaynaklarla teyit edilirse faydalı olacaktır.

Kıble Pusulası Indır

NOT: Uygulamayı kullanmadan önce telefonunuzda bulunan pusulayı kalibre ediniz. Hoparlör sistemi, inşaat demirleri, yatak demirleri, klima,bilgisayar gibi manyetik alanlardan uzak, yere tam paralel, düz zeminde kullanın. Bu ortamlarda Android cihazların pusulalarını rahatlıkla bozacaktır.

Kıble Pusulası İndir – Android İçin Yorum Yap