Klavye Kısayollar İle Hızlı Olarak Özel Karakterler Yazın

Sponsorlu Bağlantılar

Standart bir Q klavye de özel karakterler görünmüyor. Sık sık özel karakterler yazmanız gerekiyorsa, karakter tablosunu açıp oradan özel karakterleri seçmek zaman alıcı ve sıkıcı bir iştir. WinCompose kullanarak klavye kısayolları kullanarak hızlı bir şekilde özel karakterler yazabilirsiniz. Bu ücretsiz ve masaüstü bir uygulamadır. Kısayol tuşları ile özel karakterler girmek ilginizi çekmiş olmalı.

WinCompose kullanarak özel karakterler ekleme işlemi çok basittir. Klavyede iki veya daha fazla önceden tanımlanmış tuşlar ile seçtiğiniz bir kısayolu birleştirerek özel bir karakter girebilirsiniz. Örneğin, varsayılan olarak, ‘A’ ve ‘E’ ve ardından sağ Alt tuşuna basarak ‘Æ’ karakteri ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde, Alt + C + O girer ‘©’ karakterler ekleyebilirsiniz. Bu sizin seçimize bağlı olarak değişebilir.

Program kurulumdan sonra, Windows sistem tepsisine (saatin yanında) kendisini ekler. Programı devre dışı bırakmak ya da, Anahtar oluşturmayı belirlemek için sistem tepsisindeki simgesine sağ tıklayın.

WinCompose kullanimi-ozel karakter yazma

Pencerede ‘List of sequences’ seçeneği ile özel karakterler, unicode ve açıklamalar ilgili ile birlikte, tüm tuş kombinasyonlarını görüntülemenizi sağlar. Ayrıca pencerenin altındaki ‘Search Filter’ seçeneği ile belirli bir sıra bulabilirsiniz.

WinCompose kullanimi-ozel karakterlerin listesi

Bundan sonra, ihtiyacınız olan tüm oluşturma sırası için gerekli tuşlara basın. Uygulama 1000 oluşturma kuralları ile dolu geliyor. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir karakteri bulamıyorsanız, yeni dizileri tanımlamak veya uygulama ile birlikte gelen compose.txt dosyası içinde mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.

WinCompose, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8, Windows 8.1 üzerinde çalışan açık kaynak kodlu bir uygulamadır. 32-bit ve 64-bit işletim sistemleri desteklenmektedir.

WinCompose İndir  – Free Download

WinCompose programı tamamen ücretsiz bir masaüstü uygulamadır. Aşağıdaki linkten programı indirebilirsiniz.

WinCompose İndir

Klavye Kısayollar İle Hızlı Olarak Özel Karakterler Yazın İçin Yorum Yap