Krita

Sponsorlu Bağlantılar
4.1.1
Sponsorlu Bağlantılar

Windows için ücretsiz gelişmiş boyama ve eskiz programı

Krita Desktop ücretsiz bir açık kaynaklı boyama ve eskiz uygulamasıdır. Krita, baştan sona profesyonel bir çalışma yaratmak isteyen sanatçılar için tam özellikli ücretsiz dijital resim stüdyosudur.

Krita, çizgi roman sanatçıları, illüstratörler, konsept sanatçıları, mat ve doku ressamları ve dijital VFX endüstrisinde kullanılır. Krita, 10 yılı aşkın bir süredir geliştirme aşamasındadır ve son zamanlarda büyüme patlaması yaşanmıştır. Amatör ve profesyonellere yardımcı olmak için birçok ortak ve yenilikçi özellik sunar.

Krita’nın kullanıcı dostu bir arayüzü vardır. Paneller, özel iş akışınız için taşınabilir ve özelleştirilebilir. Kurulum yaptıktan sonra, kendi çalışma alanınız olarak kaydedebilirsiniz. Sık kullanılan araçlara yönelik kendi kısayollarınızı da oluşturabilirsiniz.

Boyama işlemine ek olarak, Krita vektör, filtre, grup ve dosya katmanlarıyla birlikte gelir. Resminizin organize olmasına yardımcı olmak için katmanları birleştirin, sipariş verin ve düzleştirin. Katmanları nasıl görebileceğinizle ilgili üç farklı görüş vardır.

Krita, ICC için LCMS ve EXR için OpenColor IO aracılığıyla tam renkli yönetimi desteklemekte ve Krita’yı mevcut renk yönetimi boru hattınıza dahil etmenize izin vermektedir.

Hatta açılamayan Photoshop PSD dosyalarını açın. Resminizi farklı programlara almanız gerektiğinde PSD’yi yükleyin ve kaydedin.

Krita, HDR’yi ve sahneye koyan görüntüleri açmanızı, kaydetmenizi, düzenlemenizi ve yazmanızı sağlayan tek özel boya uygulamasıdır. Ayrıca, OCIO ve OpenEXR desteği ile, HDR görüntülerini incelemek için görünümü değiştirebilir ve film ve görsel efekt endüstrilerinden en ileri düzey iş akışlarında kullanabilirsiniz.

Krita İçin Yorum Yap