Laptop Uyku Modunda Telefon Şarj Etme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Laptop-dizüstü bilgisayar uyku modunda olduğu zaman iPhone, Android veya Windows Phone akıllı telefonları şarj etmek ister misiniz? Dizüstü bilgisayarınızın kapağı kapatıldığında akıllı telefonunuzu şarj etmek ister misiniz? Bu yazımızda, Windows 10 dizüstü bilgisayar uyku modunda olduğunda telefonunuzu şarj etmek nasıl ayarlanır göreceksiniz.

Çoğu PC kullanıcıları bugün bir veya daha fazla akıllı telefon sahibidir. Akıllı telefonlar son birkaç yıl içinde önemli ölçüde geliştirilmiş olmasına rağmen, pil-batarya teknolojisi aynı ölçüde gelişmedi. Bu nedenle, iPhone ve Samsung Galaxy gibi lider telefonlar da dahil olmak üzere pek çok akıllı telefonlarda genellikle şarj etmek ile uğraşmaktayız.

Uzak yerlere seyahat etmeye giderken veya herhangi bir nedenden dolayı telefonu şarj etmek için dizüstü bilgisayarı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kolay yöntemle bilgisayar kapağı kapalı olduğunda bile telefon şarj etmek artık mümkün olacak.

PC uyurken iPhone, Android veya Windows Phone şarj etme

Çoğumuz dizüstü bilgisayar açıkken şarj etmeyi biliyoruz. Ama laptop kapağı kapalı olduğunda şarj etmeyi biliyor muyuz?

Varsayılan ayarları ile, çoğu dizüstü bilgisayarlar uyku modu sırasında harici aygıtları şarj etmeyi desteklemez. Bilgisayarınız uyku modundayken telefonunuzu şarj etmek için Windows yanı sıra BIOS / UEFI USB varsayılan güç ayarlarını değiştirmeniz gerekir.

Aşağıda göstereceğimiz yöntem ile bilgisayar uyku modunda olsa bile Android, iPhone ve Windows Phone gibi akıllı telefonları şarj edecek.

USB Kök Hub ayarlarını değiştirerek yapın

1.Adım: Başlat menüsünden veya görev çubuğu arama kutusuna ve Aygıt Yöneticisi yazın ve Aygıt Yöneticisi’ini açın. Alternatif olarak, Çalıştır komutunu kutusuna (Çalıştır’ı açmak için Windows logosu + R kısayol tuşlarına basın) Devmgmt.msc yazın ve Enter’a basın.  ve ardından Enter tuşuna basın. Ya da Başlat Düğmesi’ne sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi seçeneğine tıklayın.

laptop-uyku-modunda-telefon-sarj-etme-nasil-yapilir-

2.Adım: Aygıt Yöneticisi açtıktan sonra, tüm USB denetleyicileri görmek için Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri genişletmek için yanında bulunan oka tıklayın.

laptop-uyku-modunda-telefon-sarj-etme-nasil-yapilir-1-

3.Adım: USB Kök Hub seçeneğine sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın.

laptop-uyku-modunda-telefon-sarj-etme-nasil-yapilir-2-

4.Adım: Güç Yönetimi sekmesine geçin. Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğinden işareti kaldırın.

laptop-uyku-modunda-telefon-sarj-etme-nasil-yapilir-3-

Değişikliği kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın.

laptop-uyku-modunda-telefon-sarj-etme-nasil-yapilir-4-

Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri altından birden fazla USB Kök Hub seçeneği varsa, her USB Kök Hub için aynı adımları uygulayın.

Laptop Uyku Modunda Telefon Şarj Etme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap