LibreOffice

Sponsorlu Bağlantılar
5.4.3
Sponsorlu Bağlantılar

LibreOffice: Ücretsiz Office Alternatifi Program

4.43/5, Toplam: 7 kişi

LibreOffice, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) alternatifi olarak kullanabileceğiniz Windows için ücretsiz ve Türkçe ofis programıdır. Writer (Kelime İşlemci), Calc (Hesap Tablosu), Impress (Sunum), Draw (Çizim), Math (Matematik) ve Base (Veritabanı) uygulamalarının zengin özellikleriyle, bütün belge oluşturma ve veri işleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

  • Word alternatifi olarak Writer aracı,
  • Excel alternatifi olarak Calc aracı,
  • PowerPoint alternatifi olarak Impress aracı sunuyor.

Bunlara ekstra olarak LibreOffice sizlere yardımcı olacak araçlar sağlıyor. Office paketine o kadar para veremem diyorsanız bu ücretsiz Office paketini denemenizi tavsiye ederim. Office ile neler yapabiliyorsanız bu ücretsiz program ile de onları yapabilirsiniz.

Uygulama, Office uygulamaları ile yapabileceğiniz metin belgelerini, elektronik tablolarını, sunumlarını, çizimlerini, veritabanlarını ve formüllerini işlemek için özel olarak oluşturulan çeşitli bileşenlerle birlikte gelir. Bu yazılım çözümü aynı zamanda Microsoft Office’in varsayılan biçimlerini de desteklemektedir; böylece bir kişi PowerPoint, Word veya Excel dosyalarını kolayca açıp düzenleyebilir.

Ofis dosyaları ile ilgili yapacağınız belge hazırlama ve düzenlemeler ile ilgili herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız bu yardımcı programlar faydalı olacaktır. Elbette Microsoft Office kalitesini bulamazsınız ancak temel işlemleri yapabileceğiniz özelliklere sahiptir.

Word alternatifi olarak kullanabileceğiniz LibreOffice Writer yaygın olan yazı tipi biçimlendirme, metin hizalama ve satır aralığı gibi pek çok seçenekler içermektedir.

Excel alternatifi olarak kullanabileceğiniz LibreOffice Calc, verileri satır ve sütun sayısına göre tablolarda düzenlemek istedikleri zaman erişilebilen bileşendir. Bu araç ile, formüller oluşturmak ve karmaşık hesaplamalar yapmak için kullanışlı birkaç işlev türünü desteklemektedir.

PowerPoint alternatifi olarak kullanabileceğiniz LibreOffice Impress, sunumları ve slayt gösterilerini tasarlarken özelleştirmek için kullanılabilir, ayrıca çizelgeleri, şemaları, metin mesajlarını ve çoklu ortam geçmişlerini destekleyen bir araçtır. Projelerin her biri animasyon efektlerini, slayt geçişlerini ve yazı tipi düzenlemeyi desteklemektedir.

LibreOffice Draw, ortak grafik biçimlerine aktarılabilen ve daha sonra diğer projelere entegre olabilen hem basit hem de karmaşık tasarımlar oluşturmalarını sağlayan bir araçtır. Oluşturulan çizimler, daha önce LibreOffice uygulamalarında oluşturulmuş tablolar, grafikler veya formülleri içerebilir.

LibreOffice (Torrent) İndir
Torrent İle LibreOffice İndir
Office Word, Excel, PowerPoint programları için ücretsiz ve Türkçe alternatif bir program arıyorsanız LibreOffice bu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

LibreOffice Hakkında Yazılar

LibreOffice İçin Yorum Yap