Memtest86

Sponsorlu Bağlantılar
7.3
Sponsorlu Bağlantılar

RAM Belleği Test Etme ve Tanılama Aracı

Memtest86, Windows sistem belleğini test etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir RAM bellek test programı. Sisteme ait bir çok bilgiyi görüntülemeyi sağlar. Memtest86 sistem açılışta CD’den çalışan bağımsız bir bellek tanılama aracıdır. Sistem belleği hatalarını denetlemek ve herhangi bir sorun oluşmadan önlem almak için bilgi sağlayan faydalı bir uygulamadır.

Programı mümkün olduğunca hataları çabuk tespit edecektir ve bu testler için yürütme sırası düzenlenmiştir. 8, 9, 10 ve 11 olmak üzere çok uzun genişletilmiş testler vardır ve sadece genişletilmiş test seçildiğinde yürütülür. Memtest86 tüm bellek türlerini destekler ve herhangi bir işletim sistemi üzerinde çalıştırılabilir. 13 farklı RAM test algoritmaları içermektedir.

RAM bellek sistemin en önemli parçasıdır. RAM bellekte oluşabilecek herhangi bir teknik sorun mevcut verilerinizi kaybetmeye neden olabilir veya herhangi bir sorunla karşılamanıza neden olabilir. Sistem yavaşlaması veya buna benzer bir çok sorunun RAM’den kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için faydalı olacaktır.

Sizde Memtest86+ USB uygulamasını kullanarak sistem belleği ile ilgili testler yapabilir ve herhangi bir sorun için önlemler alabilirsiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Memtest86 İçin Yorum Yap