mHotspot: Bilgisayarı, Laptopu WiFi Hotspot Yapın

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet bağlantı paylaşımı çoğunlukla aranan bir özellik. Özellikle son zamanlarda masaüstü bilgisayarı veya laptopu WiFi olarak kullanma gereği duyuluyor. Bilgisayarınızı bir WiFi Hotspot haline dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yardımcı olacak bir programı sizlerle paylaşmak istedim.

mHotspot; bilgisayarı, laptopu wifi olarak kullanma programı.

mHotspot bilgisayarı, laptopu kablosuz modeme dönüştürme, kablosuz modem gibi kullanmayı sağlayan WiFi Hotspot haline dönüştüren ücretsiz yardımcı bir programdır.

mHotSpot Değerlendirme

mHotspot Windows dizüstü/laptop veya masaüstü bilgisayarı kablosuz modem, Wi-Fi hotspot haline dönüştürmeyi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Hatta ücretsiz yükleme olmadan, LAN, Veri Kartı veya 3G/4G üzerinden bir internet bağlantısı olabilmesine  rağmen, Laptopu sanal Wi-Fi yönlendirici olarak açabilir ve Akıllı telefonlar, Tablet, PC ya da başka bir Wi-Fi özellikli cihazlar ile internet bağlantısını paylaşabilirsiniz.

mHotspot-indir-

mHotspot basit arayüzü sayesinde internet bağlantısı paylaşımı, çok bilgiye sahip olmadan herkes tarafından kullanılabilir. Hatta yeni başlayanlar kullanabilir ve diğer cihazlar ile internet bağlantılarını paylaşabilir. Benzer yazılımların aksine, mHotspot hiçbir karmaşık ayar içermez ve sadece birkaç temel ayarlar yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

mHotspot tek bir internet bağlantısı, 10 cihazın bağlanmasını sağlar. 400KB bir dosya boyutu ile, hızlı ve ücretsiz yükledikten sonra kendi hotspot adınızı ayarlayabilirsiniz. Hotspot oluşturulduktan sonra, Wi-Fi özellikli cihazlar ile internet bağlantısını paylaşabilirsiniz.

iPad, PDA, Android akıllı telefonlar, Tablet, PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar vb cihazlar ile bağlanabilirsiniz. Ayrıca WPA2 PSK şifre güvenliği ile kablosuz hotspot güvenliği sağlar.

Bilgisayarı WiFi Olarak Kullanma;

Bilgisayarı WiFi olarak kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: Saatin yanındaki kablosuz ağ bağlantısı üzerine sağ tıklayın ve Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açın. Sonra sağ tarafta bağlanılan Wi-Fi (……) üzerine tıklayın. ‘Özellikler‘ gidin ve ‘Paylaşım‘ sekmesine tıklayın. Şimdi “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” seçeneğini işaretleyin. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın.

2. Adım: Bu ayarları tamamladığınızda, mHotspot programını başlatın ve ‘Start – Başlat’ sekmesine tıklayın. Sonra diğer mevcut cihazlar ile kablosuz internet bağlantısı paylaşımı başlayacaktır. Artık birden fazla Wi-Fi özellikli cihazlar ile bilgisayar sistemine bağlanacaksınız. mHotspot kablosuz bağlantı listesini görüntüler.

3. Adım: Daha sonra internet bağlantısı için bilgisayar sistemi üzerinde çalışan çeşitli cihazlara bağlayabilirsiniz.

mHotspot düzgün çalışmazsa, programın iyi bir şekilde çalışması için bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin. Yinede sorun yaşarsanız yorumunuz ile belirtin, elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışacağız.

Genel olarak, mHotSpot ev veya ofiste bir kablosuz hotspot oluşturmak isteyenler için çok kullanışlı bir yazılımdır. Programda fark ettiğim tek dezavantaj, sadece Windows 7 ve Windows 8 cihazları ile çalışır olmasıdır.

mHotspot İndir – Free Download

mHotspot ücretsiz programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

mHotspot İndir

mHotspot: Bilgisayarı, Laptopu WiFi Hotspot Yapın” İçin 4 Cevap

  1. 1 adımı yapmaya çalıştım zaman bana Internet Bağlantı Paylaşımını etkinleştirmek için, özel ağ için bir bağlantı şeçilmelidir. Lütfen kullanılabilir bağlantılar listesinde bir bağlantı şeçin hatası veriyor.

  2. Merhaba. Paylaşımınız için teşekkürler. Ağ paylaşımını yapabildim anlattıklarınızdan. Oluşturduğum ağa telefondan bağlandım ama İNTERNET ERİŞİMİ yok diyor. Yani internete giremiyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

mHotspot: Bilgisayarı, Laptopu WiFi Hotspot Yapın İçin Yorum Yap