mHotspot Kullanımı: Bilgisayarda WiFi HotSpot Nasıl Oluşturulur?

Sponsorlu Bağlantılar

mHotspot; bilgisayarı veya laptopu wifi olarak kullanma programıdır. WiFi özellikli cihazınızı kablosuz modeme dönüştürmek istiyorsanız yardımcı olacaktır.

Peki mHotspot kullanımı nasıldır? mHotspot programı ile bir bilgisayar veya laptop nasıl kablosuz modeme dönüştürülür bu konu hakkında yardımcı olması için bu yazıyı hazırladım.

mHotspot kullanımı konusunda sıkıntı yaşayanlar için yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Bilgisayarın İnternet Bağlantısı Paylaşımını Açma

mHotspot kullanımına geçmeden önce bilgisayarınızın internet bağlantısına WiFi ile bağlantıyı sağlamak için bu özelliğin etkinleştirilmesi gerekiyor. Bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdakileri uygulayın.

Saatin yanındaki kablosuz ağ bağlantısı üzerine sağ tıklayın ve Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açın.

ag ve paylasim merkezi

Sonra sağ tarafta bağlanılan Wi-Fi (……) üzerine tıklayın.

wifi baglantisi

 

Özellikler düğmesine tıklayın ve Paylaşım sekmesine geçin. Şimdi “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” seçeneğini işaretleyin.

internet baglanti paylasimi

 

Değişiklikleri kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın.

 

mHotspot Kullanımı: Bilgisayarda WiFi HotSpot Oluşturma

mHotspot programı bilgisayarınızda yüklü değilse buradan indirin. Programı indirin ve kurulumunu yapın. Sonra programı başlatın.

Sonra karşınıza çıkacak program ekranında;

mHotspot-kullanimi-

Hotspot Name; kısmına istediğiniz bir ad yazın.

Password; kısmına minimum 8 karakterli bir şifre girin.

Internet Source: İnternet kaynağı olarak WiFi seçin.

Max Clients; Bilgisayarınıza bağlanacak maksimum cihaz sayısını seçin.

Start Hotspot; Artık WiFi Hotspot başlatabilirsiniz. Bu düğmeye tıklayın ve artık laptopunuzu wifi olarak kullanmaya başlayın.

Ayrıca; mHotspot Kullanım videosunu izleyebilirsiniz;

mHotspot kullanımı ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan arkadaşlar yorumları ile belirtirse yardımcı olmaya çalışırız. Umarım yazım faydalı olmuştur. İyi günler.

mHotspot İndir – Bu bağlantıdan mHotspot programını indirebilirsiniz.

mHotspot Kullanımı: Bilgisayarda WiFi HotSpot Nasıl Oluşturulur?” İçin 23 Cevap

 1. ag paylaşım merkezini actıgım zaman kaplolu agda paylaşım segmenti var wifi agında ise yok
  ne yapmam lazım
  ayrıca yuklerken ilk arayüzü görmeden son kullanıcı yüzünü actı

 2. Hotspot couldn’t be started: because Grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil. hatasını alıyorum ne yapmam gerek

 3. merhabalar programı indirdim kurdum cok güzel .çalıştı ancak kurduğum wifi de ağ erişimi yok diyor nasıl düzeltebilirim yardım lütfen ayrıca yukarda söylenen adımları uyguladığım zaman hata veriyor yardım lütfen ayrıca internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilirken hata oluştu hizmet şuanda iletirlerni kabul edemez yazısı çıkıyor karşıma

 4. Merhaba dediklerinizi yaptım ve paylaşım sağladım fakat pc her açılışta bu işlemi tekrarlamak gerekiyor.Tekrarlamadan otomatik paylaşımı nasıl yapabilirim

 5. 5 km ileriden wifi adaptörüyle interneti alıyorum bu programla evin içine takıtmak istedim ama olmadı 10 sn ye çalışıyor sonra pc internet alımını durduruyor.

  1. Eğer “İnternet Erişim” işaretine sağ tıkladığınızda karşınıza herhangi bir seçenek çıkmıyor ise o zaman direkt sol tıklayın. Karşınıza “Ağ Ayarları” çıkacak. Tıkladığınızda sizi “Ağ ve Paylaşım Merkezi” sayfasına yönlendirilecek. Geri kalan işlemleri buradan devam ederek yapabilirsiniz. İyi günler.

mHotspot Kullanımı: Bilgisayarda WiFi HotSpot Nasıl Oluşturulur? İçin Yorum Yap