Microsoft Edge Tarayıcısında Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome, Mozilla Firefox Gizli sekme kullanımını hemen hemen herkes biliyor. Microsoft Edge tarayıcısında gizli sekme özelliği var mı yok mu bilmeyenler olabilir.

Bu makaleyi okuyorsanız, büyük olasılıkla InPrivate modu nedir bilmiyorsunuz. InPrivate modu, Google Chrome ve Firefox Gizli moda benzer. InPrivate modu açıldığında, Edge tarayıcı çerezleri, tarayıcı geçmişini, arama kutusu veya adres çubuğuna girilen geçici dosyaları kaydetmez.

Microsoft Edge tarayıcısında gizli sekmeyi açmak için aşağıdaki adımları uygulayabilir veya kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

microsoft-edge-tarayici-gecmisi-nasil-silinir-

Microsoft Edge tarayıcısında Gizli sekme-InPrivate modu

Varsayılan ayarları ile, Edge tarayıcısını InPrivate modunda başlatmak oldukça kolaydır.

Edge tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın ve ardından Yeni InPrivate penceresi seçeneğine tıklayın. Hatta Edge InPrivate modunu açmak için Ctrl + Shift + P klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

microsoft-edge-tarayicisinda-gizli-sekme-nasil-acilir

ınPrivate modu gizliliği sağlar ve bu sayede Edge tarayıcısında herhangi bir veri toplanmaz. Girilen tüm web siteleri ve çerezleri gözatma geçmişinde toplanmaz. Yeni InPrivate penceresi seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki pencere çıkacak ve web kullanımını gizli bir şekilde yürütebilirsiniz.

microsoft-edge-tarayicisinda-gizli-sekme-nasil-acilir-1 Gizli mod tarayıcı geçmişinde verileri toplamaz. Ama gizli mod dışında Edge tarayıcısı kullandıysanız gözatma verilerini silmek isteyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Microsoft Edge tarayıcı geçmişini silme yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?

Microsoft Edge Tarayıcısında Gizli Sekme Nasıl Açılır? İçin Yorum Yap