Monitey Kullanımı: Website Online Durumu İzleme Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Monitey, web yöneticileri için faydalı olacak bir programdır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu program, websiteleri online olarak izlemek ve takip etmek için yardımcı olacaktır.

Monitey kullanımı aslında çok basittir. Ama sizlere yardımcı olması için bu yazımızı hazırladık.

Monitey programının en güzel özelliği ise, arka planda çalışması ve ters giden bir durum olduğu zaman sizi uyarması. Eğer web sitenizin bağlantısı kesilmiş ise anında sizi haberdar eder. Web site online durumu izlemenin yanı sıra web sitenizin korumasını da sağlıyor.

Monitey programını Windows 8.1 64 bit bilgisayar üzerinde denedim herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Monitey Kullanımı – Website Online Durumu İzleme

İlk önce Monitey programını bilgisayarınıza yükleyin.

Not: Kurulum sırasında reklam içerikli ve tarayıcı ana sayfa değişikliklerine neden olacak uygulamaların iptal edilmesini unutmayın.

1. Adım: Website izleme

Programın kurulumunu tamamladıktan sonra programı açın. Website URL kısmına izlemek istediğiniz websitesinin URL’sini girin. Frequency kısmına ise ne kadar süre izlenmesi gerektiğini yazın. Örnek ben 5 dakikaya ayarladım ve aralıklı zamanlarla sitenin durumunu bildiriyor. Bu süreyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Monitey-kullanimi-

2.Adım: Web Site Kaydetme

Saved Websites düğmesine tıklayarak websiteleri kaydedebilirsiniz. Bu düğmeye tıkladıktan sonra Add New seçeneğine tıklayarak websiteleri kaydedebilirsiniz.

Monitey-kullanimi-1-

Monitey Kullanımı: Website Online Durumu İzleme Programı İçin Yorum Yap