Mozilla Firefox (Windows)

Sponsorlu Bağlantılar
53
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İçin Ücretsiz ve Türkçe İnternet Tarayıcısı

3.6/5, Toplam: 5 kişi

Mozilla Firefox 53 Mozilla şirketi tarafından tasarlanmış piyasadaki en iyi ücretsiz ve Türkçe web tarayıcılardan biridir. Google Chrome’dan önce en çok kullanılan tarayıcıydı. Google Chrome’dan sonra kullanıcı sayısı git gide azalmaya başladı. Google Chrome gerçekten de hızı ile tüm tarayıcıları geride bırakıyor.

Mozilla Firefox tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi, eklentilerdi. Eklentiler sayesinde Firefox çok kullanışlı bir tarayıcı. Zamanımızda tarayıcılarda aranan en büyük özellik hız oldu. O nedenle Google Chrome tarayıcılar arasından en üst sıraya yerleşti. Hala tartışmaları sürse de, Google Chrome en iyi tarayıcıdır.

Firefox özelliklerine baktığımız zaman Yüksek Performans, Gelişmiş  Güvenlik, Güçlü Kişiselleştirme, En Yeni Teknolojiler, Evrensel Erişimdir.

Firefox 53 en çok Aurora özelliği ile dikkat çekiyor. Web geliştirici > İnceleme bölümünden bu özelliğe erişebilirsiniz. Bu özellik nedir diye soruyorsanız, Aurora özelliği web sayfasını 3 boyutlu hale getiren ilginç bir özelliktir. Araç çubuğu özelleştirme seçenekleri, yer imi özelliği ile bir çok kullanıcıyı kendine çekiyor.

Mozilla Firefox (Windows) Hakkında Yazılar

Mozilla Firefox (Windows) İçin Yorum Yap