MPlayer

Sponsorlu Bağlantılar
1.3.0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows için herhangi bir video dosyasını açmak ve oynatmak için bu aracı kullanın

2.71/5, Toplam: 7 kişi

MPlayer, medya dosyalarını oynatmayı sağlayan, Windows sistemler için ücretsiz ve Türkçe gelişmiş ve kullanımı kolay bir multimedya oynatıcı.

MPlayer, sıradan ve ileri düzey kullanıcılar için mükemmel bir multimedya oynatıcıdır. Karışıklıktan uzak, sade bir şekilde medya dosyalarını oynatın. İzlediğiniz medya dosyalarını yönetebileceğiniz, standart düğmeler var. Videoları oynatma, durdurma, duraklatma ve benzeri yönetim seçenekleri var. Zaten bir medya oynatıcıda olmazsa olmaz özelliklerdir. Pek fazla işlem gücü gerektirmeden hızlı bir şekilde videoları izleyin.

Dahili codec desteği

Bir medya oynatıcıda dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Eğer, programın kendisinde codec bileşenleri yoksa, desteklenmeyen video formatlarını izlemek için ekstra codec paketleri yüklemeniz gerekir. MPlayer varsayılan olarak tanımayan bir codec bileşeni kullanırsanız veya karşınıza çıkmazsa, Windows aracılığıyla erişilebilen codec bileşenleri kullanabilir. Bu, programı çok yönlü yapar ve yeni teknolojilerin ön plana çıktığı anda yeteneklerini genişletebilmenizi sağlar.

MPlayer, sizi bu sıkıntıdan kurtarır ve dahili codec desteği sayesinde, hiç duyulmamış formatların dışında popüler video formatlarını oynatma imkanı sağlar. Yaklaşık 200 video codec bileşeni ve 100’den fazla ses codec desteği içeriyor. Bunun anlamı, multimedya dosyanızı, MPlayer muhtemelen tanıyacak ve buna göre ilerleyecektir.

Sade ve temiz arayüzü var

MPlayer geliştiricileri, diğer multimedya oynatıcılardan daha hızlı olduklarını iddia etmektedirler. Kullanıcı arayüzü sadece işe yarayan düğmeleri içermektedir. Sadece kullanıcı arayüzüne bakıp ta bu nasıl program diye düşünmeyin. Ana ekran görünmeyen pek çok özellik ve seçenek var. İşi bilen kullanıcılar bunu avantaj olarak görmektedirler ancak acemi kullanıcıların her şeyin görünürde olmasını ister. Ancak, bu kullanım açısından pekte cezbedici olmamaktadır.

Kısayol tuşları desteği var

Pek çok kullanıcı kısayol tuşları ile medya oynatıcı programları kullanmayı sever. MPlayer klavye kısayolları kullanmayı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, öyle olağanüstü şeyler beklememenizi de tavsiye ederim. Her özellik bir kısayol tuşu ile bağlanabilir. Zaten çoğu özellik varsayılan olarak kısayol tuşlarına bağlıdır ve en güzel tarafı ise bunları istediğiniz şekilde özelleştirme imkanı sunar. Ayrıca, tek bir kısayol tuşuna birden çok özellik atayarak hafif makrolar da oluşturabilirsiniz.

Her şeyi ezberlemek ve buna alışmak biraz zaman alabilir. Kullanıcı arayüzüne erişmeden anında değişiklikler yapmanızı sağlar. Uygun bir uzaktan kumandanız varsa, bu kısayol tuşları uzaktan kumandalara bağlayarak uzandığınız yerden MPlayer’ı yönetebilirsiniz.

Sonuç olarak MPlayer, video ve ses codec bileşen desteği, hızlı ve istikrarlı bir şekilde çalışması, çok fazla kaynak gerektirmeden işlemesi ve kısayol tuşları desteği ile başarılı bir medya oynatıcıdır. Ayrıca eğer indirme bağlantısı çalışmazsa, alternatif linki de deneyebilirsiniz.

Windows için diğer video oynatıcı programlara göz atabilirsiniz.

MPlayer İçin Yorum Yap