MySQL For Windows

Sponsorlu Bağlantılar
5.7.12
Sponsorlu Bağlantılar

SQL Veritabanı Sunucu

MySQL internet üzerindeki en popüler açık kaynak SQL veritabanı yönetim sistemidir. MySQL ilişkisel veritabanı yönetim sistemidir. Büyük depolama alanın çok büyük miktarlarda veri depolama imkanı sunar. Bu yüzden pek çok şirket tarafından tercih edilmektedir. MySQL hız ve esneklik katar.

Veritabanlarına erişmek için kullanılan en yaygın standart bir dil – “MySQL” SQL parçası “Structured Query Language” anlamına gelmektedir. MySQL çok hızlı, güvenilir ve kullanımı kolaydır. MySQL, PHP ile aynıdır diyebiliriz. Aynı PHP gibi bilgi paylaşımının bir ürünü olarak açık kaynak kodlu olarak sunulan MySQL’un ticari olmayan kullanımı ücretsizdir.

MySQL For Windows 32-bit ve 64-bit olmak üzere ayrı sürümleri mevcuttur. Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP 32-64 bit sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

MySQL For Windows İçin Yorum Yap