NAPS2 (Not Another PDF Scanner) İle PDF Belgeleri Tarayın

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yazıcıyı sahipseniz, o zaman tarama yazılımının ne kadar sıkıcı olduğunu biliyorsunuz. Sıkıcılıktan kurutulmak ve daha kolay bir şekilde belgelerinizi taramak istiyorsanız doğru yerdesiniz. NAPS2 (Not Another PDF Scanner) denilen bir temiz küçük bir araç var. Amacı dijital formatlar içine kolayca PDF veya diğer belge formatlarını taramak. Taramak için yazıcıyı kullanmaya benzer ancak daha iyidir.

NAPS2 (Not Another PDF Scanner) Windows bilgisayarda PDF ve diğer belge türlerini taramayı kolaylaştırmak için geliştirilen ücretsiz ve Türkçe bir programdır. İndirme bağlantısı yazının alt kısmında mevcuttur.

naps2-not-another-pdf-scanner-ile-pdf-belgeleri-tarayin

NAPS2 veya Not Another PDF Scanner 2

Unutmayın, bu programın çalışması için Windows bilgisayarınıza bağlaı bir yazıcının olması gerekir. Sadece donanım üreticisinin kendi yazılımını kullanmak yerine, bu yazılımı seçmeniz gerekecek.

Bu programı yüklemek ve kullanmak çok basittir. Küçük dosya boyutuna sahiptir ve herhangi bir istenmeyen yazılım içermez.

Programı yükleyip çalıştırın. Düğmeler arayüz üst kısmında yer alır. Düğmeler biraz büyük olsa da kullanım açısından kolaylık sağlar.

Başlamak için, ilk olarak bir tarama programı eklemek gerekir. Bilgisayar sistemine dahili tarayıcı ile bir tarayıcı veya bir yazıcı eklemek gerektiği anlamına gelir. Bir yazıcınız varsa hiçbir problem yoktur. Yazılımın içine dosyaları almak ve oradan çalışmak mümkündür.

Tarama işlemi çok kolaydır. Sadece tarayıcı için gerekli belgeyi eklemek için, “Tarama” düğmesine tıklayın. Tarama sonuçlarını gösteren bir önizleme seçeneği var, buradan istediğiniz şekilde ince ayarlar yapabilirsiniz.

Bir belgeyi taradığınız zaman, bir PDF belgesi veya bir resim dosyası olarak taramayı kaydetme seçeneği görünür. Ayrıca yeniden kırpma ve kaydetmeden önce kendi ihtiyaçlarınıza uygun taranmış belgeleri döndürebilirsiniz.

Programı kullanmada herhangi bir zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Zorluk yaşayacağınız tek şey yazıcının kurulması olacaktır.

Aşağıdaki bağlantıdan NAPS2 (Not Another PDF Scanner) yazılımını indirebilirsiniz.

NAPS2 (Not Another PDF Scanner) İndir

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

NAPS2 (Not Another PDF Scanner) İle PDF Belgeleri Tarayın İçin Yorum Yap