Nero’ya Alternatif 10 Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı

Sponsorlu Bağlantılar

En çok aranan ve CD, DVD, Blu-ray yazma yazılımının Nero olduğunu herkes bilir. Bir çok insan farkında olmadan yıllardır Nero yazılımına para harcamaktadır. Kişisel kullanımlar için Nero yazılımını kullanmak mantıklı değildir. Zaten pek çok özelliğini kullanacak insan sayısı azdır. Temel amacınız CD’ye, DVD’ye dosya yazdırmak ise bunun için en basit yazma programları bile yeterli olacaktır.

Nero yazılımının zamanla gelen güncellemelerine dikkat ettiğimiz zaman artık faydası olmayan bir çok özellikler eklendiğini görüyoruz. Akıllı telefonlarda da aynı taktiği görebilirsiniz. İşe yaramayan özellikler ekleyerek yeni sürümler yayınlanmakta.

nero-alternatifi-ucretsiz-cd-dvd-yazma-programlari

Ben sadece dosyalarımı CD/DVD/Blu-ray’e yazdırmak istiyorum diyorsanız sizler için hazırladığımız Nero’ya alternatif ücretsiz CD/DVD yazma programlarına göz atabilirsiniz.

Nero’ya Alternatif 10 Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı

1. BurnAware Free: Çoğu disk yazdırma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış ücretsiz ve Türkçe CD / DVD / Blu-Ray disk yazma programıdır. Yedekleme amacıyla, herhangi bir CD çalar da Mp3 dinlemek için ses CD’leri oluşturma veya DVD oynatıcılarda video izlemenin yanı sıra PC veya uyumlu CD / DVD oynatılacak veri diskleri oluşturabilirsiniz.

BurnAware Free İndir
Ücretsiz CD / DVD / BluRay Yazma Programı

2. Ashampoo Burning Studio Free: veri, müzik, video ve ses diskleri oluşturmanızı sağlayan tam özellikli ücretsiz ve Türkçe bir CD / DVD / Blu-Ray yazma programıdır. Ayrıca, ses CD’lerden müzik parçaları ripleme ve oluşturmak veya ISO veya BIN / CUE formatında disk görüntüleri yakmak veya yedeklemek için imkan sağlar.

Ashampoo Burning Studio Free İndir
Ücretsiz ve Türkçe CD/DVD Yazma Programı

3. Hamster Free Burning Studio: Hızı ve diğer seçenekler otomatik olarak ayarlanabilir ve CD/DVD veya Blu-Ray disklere kolayca veri yazdırmak için tasarlanmış ücretsiz ve Türkçe CD/DVD yazma programıdır. Tasarımı ve kullanımı açısından bir çok veri yazdırma programlarına göre hoş bir arayüz ve faydalı bir çok özellik sunuyor.

Hamster Free Burning Studio İndir
Hızlı ve Kolay Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı

4. CDBurnerXP: CD/DVDve Blu-Ray ve HD-DVD yakmak için ücretsiz bir CD/DVD yazma programıdır. Ayrıca, ISO, yakma ve oluşturma özelliğine sahiptir. Herkes, hatta şirketler, ücretsiz olarak kullanabilir.

CDBurnerXP İndir
Windows için ücretsiz CD/DVD yazma programı

5. Infra Recorder: Veri, müzik, video ve karışık-mod diskleri ve disk imajları (ISO ve BIN / CUE) oluşturmayı sağlayan gelişmiş özelliklere sahip ücretsiz açık kaynak kodlu CD/DVD yazma programıdır. InfraRecorder otomatik olarak herhangi bir standart CD çalarda çalınabilir ses CD’leri için uygun formatta müzik dosyalarını dönüştürür.

InfraRecorder (32 Bit) İndir
InfraRecorder (32 Bit) Ücretsiz CD/DVD Yazdırma Programı
InfraRecorder (64 Bit) İndir
InfraRecorder (64 Bit) Ücretsiz CD/DVD Yazdırma Programı

 6. StarBurn: Windows bilgisayarda kullanabileceğiniz hem gelişmiş hem de ücretsiz CD/DVD yazma programıdır. Basit arayüz ve kolay kullanımı ile çok kısa sürede müzik, video vb dosyaları CD/DVD’ye yazdırmak mümkündür.

StarBurn İndir
Ücretsiz CD/DVD/Blu-Ray Yazma Programı

7. DeepBurner: İhtiyaçlarınızı karşılayacak pratik ve geniş yelpazede özellikleri ile ücretsiz CD/DVD yazma programıdır. Kişiselleştirilmiş CD/DVD fotoğraf albümleri oluşturun. Müzik, fotoğraf, video CD/DVD’leri hazırlamak için pratik ve hızlıdır.

DeepBurner Free İndir
Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı

8. True Burner: Windows için kullanabileceğiniz ücretsiz CD/DVD yazma programıdır. True Burner bazı ekstra özellikler sunuyor. DVD video, Mp3 disk ve veriler oluşturmanın yanı sıra bootable CD, DVD, Blu-ray Disc oluşturabilir, ISO 9660 ve UDF dahil olmak üzere çeşitli dosya sistemlerini destekleyen güçlü bir yazma programıdır.

True Burner İndir
Ücretsiz CD/DVD/Blu-Ray Yazma Aracı

9. ImgBurn: BIN, CCD, CDI, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG, PDI ve diğerleri dahil olmak üzere ücretsiz DVD/CD/Blu-ray yazdırma programıdır. ImgBurn son CD / DVD yazarların çoğu için doğrudan destek sunar. Görüntüleri yazmaya ek olarak, ayrıca dosya ve seçtiğiniz klasörlerden ISO görüntüler oluşturmak için yazılımı kullanabilirsiniz.

ImgBurn İndir
ImgBurn: Üretsiz CD / DVD / Blu-Ray Yazma Programı

Nero’ya Alternatif 10 Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı İçin Yorum Yap