nLite

Sponsorlu Bağlantılar
1.4.9.3
Sponsorlu Bağlantılar

Windows Kurulum CD/DVD Hazırlama Programı

5/5, Toplam: 1 kişi

Media Player, Internet Explorer, Outlook Express, MSN Explorer, Messenger gibi Windows bileşenlerini kaldırmak ister misiniz? nLite, Windows kurulum öncesi Windows yapılandırma ve seçtiğiniz bileşenlerin çıkarılması için bir araçtır.

Windows XP, kitlelere birkaç yıldır genel olarak erişilemese de, yüz milyonlarca PC’ye kurulmuş, oldukça popüler bir işletim sistemidir. Windows Vista, 7 ve 8’e kıyasla, XP eski masaüstlerinde, dizüstü bilgisayarlarda ve netbooklarda hala mükemmel bir performans sergiliyor.

Yaşı nedeniyle, Microsoft .NET Framework, Internet Explorer 8 ve daha önce hiçbir zaman standart bir Windows XP yükleme CD’sine entegre edilmemiş yazılım bileşenleri var ve yalnızca Windows yazılımını yeni bir yüklemeden sonra saatlerce zaman harcamanız gerekiyor. Ve tek başına düzeltmeler. Ayrıca, bu günlerde XP ile gelen varsayılan sürücüler genellikle daha yeni donanımlarla uyumlu değildir. Yükleme sırasında F6 tuşuna basmanız ve sürücülerinizi bir disketten yüklemeniz gerekebileceğinden, bu kitle depolama sürücüleri için özellikle geçerlidir. Disket sürücüsü yoksa iyi değil!

Gerçekte, işlevselliğini kaybetmeden XP CD’sinden kaldırılabilecek bir takım bileşenler var. Daha az veri taşındığı için yüklemeyi daha hızlı yapar, aynı zamanda Windows’un son boyutu daha küçük ve önemsiz olan az şişirilmiş klasörü yapar. Neyse ki, dosyaları kendiniz manuel olarak düzenlemek zorunda kalmadan standart bir Windows XP kurulum CD’sine sürücü, düzeltme ve yeni yazılım bileşenleri gibi şeyleri elde etmenin bir yolu vardır. Buna, otomatik olarak bir dizi ortak Windows ayar ekleme veya tamamen Windows bölümlerini kaldırma olanağı ekleyin. nLite denilen küçük bir yazılım parçası tüm bunları yapabilir ve daha basit bir şekilde normal Windows XP diskinizi gereksinimlerinize tam olarak uyarlanmış bir şeye dönüştürür.

Bu elde etmek oldukça zor gelebilir. İyi bir şey, nLite programı çalışması ve bir dizi kolay adımda süreci yönlendiren sihirbaz tarzı bir arayüze sahip olmasıdır. Bu yazılımın gücü dikkate alındığında kullanımı oldukça kolay olsa da makul miktarda bilgiye ihtiyaç duyarsınız, çünkü Windows’un hiç yüklenmemesine veya kullanımı sırasında sorun oluşturmasına neden olabilir.

nLite, optimize edilmiş veya “tümleştirme” bir disk yapmak için yalnızca bir şeye ihtiyaç duyuyor ve tüm içeriği standart bir XP CD’sinden (Windows MCE, 2000 ve 2003 de desteklenmektedir) sabit diskinizdeki bir klasöre kopyalamanız gerekiyor. . Program daha sonra bunu çalışma dizini olarak kullanacaktır. nLite’yi kullanmak için .NET Framework v2 veya daha üstü gereklidir. Karşıdan yükleyip kurun veya taşınabilir sürümünü kullanın ve kendi Windows CD’sini dahil etmek için hazır hale getirin.

nLite İçin Yorum Yap