Notepad++

Sponsorlu Bağlantılar
7.3.2
Sponsorlu Bağlantılar

Gelişmiş Kod Ve Metin Editörü

4.5/5, Toplam: 2 kişi

Notepad ++ gelişmiş özellikleri ve birçok popüler programlama dilleri için destek içeren bir ücretsiz ve Türkçe kaynak kodu editörü ve not defteri alternatifi programdır. Özelleştirilebilir dizim, kod tamamlama, makro kayıt ve playback sunuyor eğer, arama / değiştirme (düzenli ifade desteği ile), kod çökmesi, çoklu görünüm düzenleme, etiketi eşleştirme, metin işleme fonksiyonu ve daha bir çok özellikler sunuyor.

Notepad ++ daha fazla yazım denetimi, hata ayıklama ve diğer birçok özellikler eklemek için izin serbestçe kullanılabilir eklentileri ile özellikleri geliştirilebilir. Notepad ++ programı C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, ASCII art (.nfo), doxygen, ini file, Javascript, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, RC resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup CMake dilleri destekler.

Metin editörü için iyi bir program arıyorsanız kesinlikle Notepad++ programını denemelisiniz. Ayrıca Türkçe dil desteği ile kolay bir kullanım sunmaktadır.

Windows için diğer web ve metin editörlerine göz atabilirsiniz.

Notepad++ İçin Yorum Yap