Notepad2

Sponsorlu Bağlantılar
4.2.25
Sponsorlu Bağlantılar

Not Defterinin Notepad2 ile Değiştirme Programı

Notepad2 4.2.25 sürümü, yazılım kütüphanemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu ücretsiz PC yazılımı, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 üzerinde çalışmak üzere geliştirilmiştir ve 32 veya 64 bit sistemlerde çalışabilir.

Ayrıca yazılım “Notepad2 v2-0”, “Notepad2i”, “Notepad2-2.1.19” olarak bilinir. Notepad2 kullanıcıları arasında en popüler sürümler 4.2, 4.1 ve 4.0’tır. Özgür yazılımın asıl geliştiricisi Florian Balmer’dir. En son indirilebilen yükleyici 305 KB boyutundadır. HTML ve diğer ortak diller için sözdizimini vurgulayan küçük ve hızlı bir düzenleyici

Notepad2, yaygın kullanılan programlama dilleri için söz dizimi vurgulamasını destekleyen, küçük boyutlu, ücretsiz ve açık kaynak kodlu, Not Defteri benzeri bir metin editörüdür. Scintilla kaynak kod düzenleme bileşeni tabanlı olan Notepad2, Windows’un NT tabanlı sürümlerinde çalışır.

(Türkçe Notepad2, dil paketi ya da Türkçe yama olmayıp, çalıştırılabilir -executable- orijinal Notepad2.exe programının tamamen Türkçeye çevrilmiş halidir. Doğrudan indirilip kullanılabilir. Kurulum gerektirmez. Windows Not Defteri ile değiştirilebilir.)

Gelişmiş seçenekler sağlamaktadır

Notepad2 metin düzenleyici ANSI, Unicode, Unicode Big Endian, UTF-8, UTF-8 imza ve diğerleri arasındaki kodlama yöntemini seçmenize izin verir.

Metinleri değiştirmek, çoğaltmak, silmek, bölmek veya tüm satırları birleştirmek, paragrafları birleştirmek, sütunları sarmak, HTML / XML etiketleri eklemek, kodlayıcı tanımlayıcıları veya dosya adlarını kodlamak veya URL’leri çözmek, karakterleri onaltılık (hexadecimal) koda veya tersi haline dönüştürmek, birleştirme veya kaldırmak mümkündür.

Notepad+, bir sözdizimi şemasını (örneğin web kaynak kodu, CSS stil sayfası, JavaScript) seçmenizi, ilişkili dosya adı uzantıları ve renkleri konusunda şemaları özelleştirmenizi, uzun bir çizgi işaretleyiciyi göstermenizi, yakınlaştırıp uzaklaştırmanızı, boşlukları ve satır sonlarını göstermenizi ve bunun gibi daha pek çok işlevsellik sağlar.

Windows varsayılan not defterini daha hızlı ve gelişmiş bir not defteri ile değiştirmek için Notepad2 programını kullanabilirsiniz.

Notepad2” İçin 2 Cevap

  1. Türbana Boşalan Adam

    Kurulumun 2. aşaması’ndaki dosya yolu Windows10’da yok.
    Hata kesinlikle bunu piyasaya süren Kadir Demirel’de değil, çalıştığı işletim sistemi bölümüne Windows 10 yazan adminde. Zaten KAdir Demirel bunun sadece XP’de denendiğini belirtmiş.
    Admi,ne lafım sırf hit kazanmak için yanlış paylaşımlar yaparak anana bacına küfrettirme, birazcık onurun olsun..

Notepad2 İçin Yorum Yap