NTFS Drive Protection

Sponsorlu Bağlantılar
1.5
Sponsorlu Bağlantılar

USB Flash Disk Koruma Programı

4/5, Toplam: 8 kişi

NTFS Drive Protection, USB flash sürücüler ve diğer çıkarılabilir sürücüler için koruma sağlayan ücretsiz ve Türkçe programdır. USB Flash Sürücüler dizüstü / masaüstünden dosya aktarmak, içerik paylaşmak için yardımcı olurlar. Her ne kadar hayatımızı kolaylaştırıyor olsalar da, USB flash sürücüye virüs bulaşmış ise, sadece depolanan verileri kaybetmeyiz, ayrıca her bilgisayarın güvenliğini etkiler. NTFS Drive Protection çıkarılabilir sürücüleri, depolama aygıtı virüslü bir bilgisayara takılı ve kötü amaçlı yazılım kendi autorun.inf oluştursa bile korumayı sağlar.

NTFS Drive Protection Kullanımı

NTFS Drive Protection koruma sağlaması için USB sürücünün dosya sisteminin NTFS olması gerekir.

Korumayı başlatma;

NTFS Drive Protection kullanımı çok kolaydır. Programı çalıştırın ve korumak istediğiniz diski seçin. Eğer korunmasız dosya oluşturmak istiyorsanız 2. onay kutusunu  Create a Unprotected Folder-Koruması Klasör Oluştur seçeneğini işaretleyin. Sonra “Start protection-Korumayı başlat” düğmesine tıklayın.

Koruma başlatıldıktan sonra, çıkarılabilir sürücü dosyaları ve klasörleri kullanabilirsiniz ancak bunları değiştiremez veya yeni bir dosya / klasör oluşturamazsınız. İşlem tamamlandıktan sonra, işlemin başarılı olduğunu gösteren bir pencere çıkacak. Artık USB diskin korumaya alındığı yeşil zemin üzerinde bir beyaz anahtar simgesi ile gözükecektir.

Korumayı durdurma;

Programı çalıştırın ve durdurmak istediğiniz diski seçin.

“Stop Protection-Korumayı durdur” düğmesine tıklayın ve sonuç için bekleyin. USB sürücü içindeki dosyalara ve erişim hızına bağlı olarak bu süre uzayabilir. İşlem tamamlandıktan sonra kırmızı kilit düğmesini göreceksiniz.

NTFS Drive Protection İçin Yorum Yap