NTLite

Sponsorlu Bağlantılar
1.3.1.5060
Sponsorlu Bağlantılar

Windows Yönetim ve Yapılandırma Aracı

1/5, Toplam: 1 kişi

NTLite, mevcut Windows diskinizden özelleştirilmiş bir Windows 7-10 kurulum diski oluşturmanıza veya bir WIM dosyası (ISO, ESD veya WIM) içeren bir WIM dosyasına sahip olmanıza izin veren ticari bir araçtır (kişisel kullanım için ücretsiz).

İhtiyacınız olmayan bileşenleri dışarı atarak Windows’u aşağı indirebilirsiniz. Ücretsiz NTLite, Active Directory’nin Dizin Hizmetleri, BranchCache İstemcisi, Ev Grupları, Uzak Masaüstü İstemcisi / Sunucu, BitLocker, Hyper-V, MobilePC ve Ebeveyn Denetimleri gibi öğeleri kaldırabilir.

Ücretli bir sürüme geçerseniz, aksesuarların çoğunu, istenmeyen sürücüleri, dil paketlerini, Windows Güvenlik Duvarı’nı, Windows Defender’ı ve hatta SuperFetch veya Windows Arama gibi düşük düzeyli bileşenleri bırakın.

Windows güncellemeleri, hizmet paketleri, dil paketleri ve sürücüler de dahil olmak üzere yüklemenize öğeler ekleyebilirsiniz.

Çeşitli Windows ayarlarını değiştirme seçenekleri vardır, örneğin çeşitli Windows hizmetlerinin başlangıç durumunu özelleştirme.

Kurulum sürecinin her adımında cevapları tanımlayarak, katılımsız olarak çalışmasını sağlamak için herhangi bir istem yapamazsınız. Ve kalan seçenekleri ayarlamak için tanımlanmış programlar, komut dosyaları veya .REG dosyaları çalıştırmak için bir seçenek var.

NTLite Home ücretli sürümüne yükseltme, daha birçok Windows bileşenini kaldırma olanağı sağlar, daha iyi donanım ve aygıt sürücüsü desteğine sahiptir, sizin için WinSxS ön belleğini temizleyebilir ve tüm yapılandırmalarını canlı yüklemeye uygulayabilir.

Bitirdikten sonra, normal imaj klasörleri (\Boot, \Sources vb.) mevcut olduğu sürece, tüm sürümler onlardan önyüklenebilir bir ISO dosyası oluşturacaktır.

Not: Windows çekirdek bileşenlerini kaldırmak ciddi etkilere sahip olabilir – fakat ne yaptığınızı biliyorsanız, NTLite size büyük bir zaman kazandıran ve daha hızlı, daha güvenli bir araç oluşturmanıza yardımcı olan harika bir araçtır.

Windows için diğer sistem araçları programlarına göz atabilirsiniz.

NTLite İçin Yorum Yap