Okey Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar
2.5
Sponsorlu Bağlantılar

Windows PC İçin Ücretsiz Okey Oyunu

3.71/5, Toplam: 14 kişi

Okey Oyunu, her yaştan oyuncunun oynadığı bu oyunu Windows bilgisayar ortamında oynanması amaçlanarak tasarlanmış ücretsiz ve Türkçe bir uygulamadır.

Başlamak için oyunu indirip bilgisayarınıza kurmanız gereklidir. Kurma işlemi tamamlandıktan sonra Oyun menüsünden Yeni sekmesine tıklayın. Kısayol tuşu olarak F2’yi kullanabilirsiniz.

Oyunu bilenler için sıkıntı olmayacaktır ancak bilmeyenler için açıklamak gerekirse başlangıçta ilk başlayacak kişiye 15 taş verilir ve diğerlerine 14 taş verilir. Taşlarınızı fare kullanarak yerleştirebilirsiniz. Sıra geldiği zaman soldaki oyuncunun attığı taşı almak istiyorsanız  fare ile tutarak ıstakanıza sürükleyip bırakabilirsiniz veya fare ile çift tıklayarakta işlem yapabilirsiniz. Eğer soldaki oyuncudan gelen taş size yaramıyorsa ortada bulunan taşlardan ıstakanıza taş alabilirsiniz. Sıranın sağdaki oyuncuya geçmesi için ıstakanızdan işe yaramayan bir taşa fare ile çift tıklayarak sağ tarafa atabilirsiniz. Okey kurallarına göre oyunu  bitirdiğinizde ise son taşı ortadan taş çektiğiniz bölüme fare ile sürükleyip bırakabilirsiniz.

PC için Okey Oyununu indirin ve oynamaya başlayın.

Okey Oyunu İçin Yorum Yap