Olympus Viewer

Sponsorlu Bağlantılar
3 2.1.1
Sponsorlu Bağlantılar

Olympus Kamera Programı

Olympus Viewer, fotoğrafların sabit disklerinden görüntülenmesine, yazdırılmasına ve düzenlenmesine yardımcı olmak için özel olarak geliştirilen bir yardımcı programıdır. Fotoğraflarınızın parlaklığını ve kontrastını ayarlamanızı, renk tonlarını geliştirmeyi, fotoğrafları netleştirmenizi ve bulanıklaştırmayı sağlayan gelişmiş görüntü düzenleyici.

Kurulum süreci herhangi bir sürpriz yapmaz ve tamamlandıktan sonra modern görünümlü ve sezgisel bir arayüz sizi karşılıyor. Bu, bilgisayarla daha önce hiç deneyimi olmayan insanlar tarafından bile kullanılabileceği anlamına gelir.

Buna ek olarak, bir klasör yapısı, resimlerin önizlenmesi için bir panel, bir seçim kutusu, birkaç kısayol düğmesi ve bir menü çubuğundan oluşur.

Bu yazılım aracı farklı modlarda, yani görüntüleyecek ve düzenleyecek şekilde gösterilebilir. Birincisi, tüm resim klasörlerini eklemenizi ve bunları küçük resim olarak veya ekranın tamamında görmenizi sağlar. Dosyaları kesme, kopyalama, yapıştırma ve döndürmenin yanı sıra Facebook, Flickr ve YouTube gibi sosyal ağ platformlarına yüklemek de mümkündür. Bunun yanı sıra bir fotoğrafı bir duvar kağıdı olarak ayarlayabilir veya Otomatik Panorama gibi araçlara erişebilir veya bir fotoğrafı yeniden boyutlandırabilir veya dönüştürebilirsiniz.

Düzenleme penceresinde metin ekleyebilir, yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilir, kırmızı gözleri kaldırabilir, balık gözü ayarını düzelttirebilir ve görüntüleri çevirebilirsiniz. Artı, gama, renkler, parlaklık, kontrast ve doygunluğun yanı sıra gürültü azaltma, bozulma düzeltme, gölgelendirme kompanzasyonu ve keskinlik araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu program ile, filmlerden görüntü yakalayabilir, içeri girip çıkabilir, filmleri kesebilir veya çerçeveleri birleştirebilirsiniz.

Düzenleme işlemini tamamladığınızda, sıkıştırma kalitesi ve çözünürlüğü seçerken dosyaları JPG, TIFF ve BMP formatlarında HDD’ye kaydedebilirsiniz.

Bütün bunları göz önüne alarak, Olympus Viewer’ın fotoğrafların görüntülenmesi, yönetilmesi ve düzenlenmesi için yararlı ve karmaşık bir yazılım parçası olduğu ve PC’nizin kaynaklarına baskı oluşturmadığı açıkça görülüyor.

Olympus Viewer İçin Yorum Yap