OnionShare

Sponsorlu Bağlantılar
1.1
Sponsorlu Bağlantılar

Tor Browser aracılığıyla güvenli ve anonim dosya paylaşımı yapmayı sağlayan ücretsiz program

OnionShare, üçüncü parti bir dosya paylaşım servisi kullanmaya gerek kalmadan güvenli ve anonim olarak herhangi bir boyuttaki bir dosyayı paylaşmanızı sağlayan kullanımı kolay ücretsiz bir uygulamadır.

Bir web sunucusu başlatarak, bir Tor hizmeti olarak erişilebilir hale getirerek ve dosyaları erişmek ve indirmek için benzersiz bir kerelik URL oluşturarak çalışır. Varsayılan olarak, OnionShare, indirildikten sonra dosyanın paylaşımını otomatik olarak durdurur, ancak daha fazla indirime izin vermek isterseniz, bu ayarda bunu değiştirebilirsiniz.

Bir dosyayı paylaşmak için dosya paylaşım penceresine sürükleyip Start düğmesini tıklamanız yeterlidir, dosyayı başlatmak ve URL’yi oluşturmak için birkaç dakikanızı alabilir; bu URL’yi e-posta veya mesajlaşma yoluyla paylaşabilirsiniz.

OnionShare Tor tarayıcısını kullanır ve dosyayı paylaşırken Tor Browser‘ın yüklü olmasını ve bilgisayarınızda çalışmasını gerektirir. Dosyanızı indiren kullanıcının OnionShare kurulu olması gerekmez, ancak URL’ye erişmek için Tor Tarayıcıyı kullanması gerekir – diğer tarayıcılarda çalışmaz.

Tor Browser İndir (Windows)
Windows İçin Ücretsiz ve Türkçe Güvenli Web Tarayıcı
Tor Browser İndir (MAC)
MAC İçin Ücretsiz ve Güvenli İnternet Tarayıcısı
admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

OnionShare İçin Yorum Yap