Open Hardware Monitor

Sponsorlu Bağlantılar
0.71 Beta
Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci ve ekran kartı sıcaklığını ölçme programı

5/5, Toplam: 1 kişi

Open Hardware Monitor, bilgisayar sıcaklığını ölçmek için yardımcı olan ücretsiz donanım izleme programıdır. Sıcaklık sensörleri, fan hızları, gerilimleri ve bilgisayarın saat hızını izlemeye imkan sağlar. Sistem, işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını da görüntüler.

Open Hardware Monitor ücretsiz olarak yükleyin ve çalıştırın. Bilgisayar donanımlarının sıcaklık bilgilerini listeler. Günümüz anakartlarda bulunan yongaları destekler. İşlemci sıcaklığı Intel ve AMD işlemcilerin çekirdek sıcaklık sensörlerini okuyarak izlenebilir hale getirir. ATI ve Nvidia ekran kartları yanı sıra SMART sabit disk sıcaklığı da görüntülenebilir.

Ölçülen değerleri özelleştirilebilir masaüstü aracında görebilirsiniz. Open Hardware Monitor açık kaynaklı yazılım ile merak ettiğiniz PC donanımların sıcaklığını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Open Hardware Monitor İçin Yorum Yap