Open Visual Traceroute

Sponsorlu Bağlantılar
1.6.5
Sponsorlu Bağlantılar

Web site sunucusunu bulan ve 2D/3D dünya haritası üzerinde gösteren program

Open Visual Traceroute herhangi bir web site alan adının (domain) bağlı olduğu hedef sunucuya kadar giden yolu izlemenizi ve dünya haritası üzerinde görüntülemeyi sağlayan ücretsiz bir web site sunucusu bulma programıdır. Web sitenin bağlı olduğu sunucuyu merak edenler için güzel bir uygulamadır. İzlenen yolu 2D / 3D dünya haritası üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntüler.

Sadece merak ettiğiniz web sitesinin alan adını girin. Alan adının bağlı olduğu sunucu bağlantılarını dünya haritası üzerinde gösterir. Haritanın bir ekran görüntüsünü alabilir, panoya kopyalayabilir veya bilgisayara kaydedebilirsiniz. WHOIS alan adı (domain) kayıtlarından gelen verilerle birlikte bir alan adının coğrafi konumunu görüntülemeyi sağlayan bir WHOIS arama içerir.

Open Visual Traceroute açık kaynak kodludur ve tamamen ücretsizdir. Çapraz platform desteği sayesinde Windows , Mac OS X ve Linux sistemleri üzerinde çalışır. Sizde merak ettiğiniz web sitelerin hangi sunuculara bağlı olduğunu bir harita üzerinde görmek istiyorsanız Open Visual Traceroute yardımcı programı kullanabilirsiniz.

Herhangi bir web sitesine giriş yapmak istediğiniz zaman internet bağlantısının gittiği yolu görüntülemek için harika bir programdır. Ayrıca web sitelerin bağlı olduğu sunucuları bulmak içinde çok faydalı olacaktır.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Open Visual Traceroute İçin Yorum Yap