Panda Cloud Cleaner (Portable)

Sponsorlu Bağlantılar
1.1.10
Sponsorlu Bağlantılar

Windows için taşınabilir ücretsiz Panda dezenfeksiyon aracı

5/5, Toplam: 1 kişi

Panda Cloud Cleaner (Portable), antivirüs programların algılayamadığı zararlı yazılımları kaldırmak için bulut tabanlı derin tarama yapan ücretsiz bir dezenfeksiyon aracıdır. Portable, kurulum gerektirmeden direkt çalıştırabileceğiniz bir sürümüdür.

Bazı kötü amaçlı yazılımlar antivirüs programlarını hedef almaktadır, koruma yüklemesi veya bir tarama çalıştırmanızı engeller. Fidye yazılımları denilen bu zararlı içerikler bilgisayarınızı devralır. Ücretsiz Panda Cloud Cleaner, özellikle bu durumları gidermek, kötü amaçlı yazılımları temizlemek ve devam eden korumayı yüklemenize izin vermek için tasarlanmıştır. Ancak, agresif temizleme teknikleri hasar verebilir. Bu nedenle programı kullanırken ve algılanan zararlı içerikleri temizlemek istediği zaman dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Sisteminizi Windows’a yükleyebiliyor iseniz, normal Panda Cloud Cleaner‘ı kullanmanız veya uzmanlar için kurulum gerektirmeyen taşınabilir sürüm önerilmektedir. Windows’u önleyemezseniz veya fidye yazılımı devralırsa iki önyüklenebilir çözüm Panda Rescue USB veya Panda Rescue ISO sunar.

Kurulum yapmadan anında tarama yapın

Programı ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Kurulum gerektirmediği için hemen bir tarama başlatabilirsiniz. Taramanın yaklaşık 15-20 dakika sürdüğünü söylemek gerekir.

Taramayı tamamladıktan sonra, Cloud Cleaner bulguları üç kategoride özetlemektedir. En önemlileri “Kötü Amaçlı Yazılım ve PUP Bulundu”, burada PUP Potansiyel Olarak İstenmeyen Program’ın kısaltmasıdır. Ayrıca kaç adet “Blinmeyen Dosyalar ve Şüpheli Politikalar” bulunduğunu not eder. Kötü amaçlı yazılım, Görev Yöneticisi, REGEDIT ve diğer araçları genellikle devre dışı bırakır; bu değişiklikler şüpheli politikalardır. Sonunda, tarama da “Sistem Temizleme” sunuyor, gereksiz öğeleri ya da tarama ve bilgisayar kullanım geçmişinizi açığa çıkartabilecek izleri kontrol ediyor.

Bu noktada “Temizle” seçeneğini tıklamanız mümkündür, ancak ayrıntılardan yararlanmanız özellikle de bunlardan herhangi birinin “Temizlenen 8 öğeden 10’u temizleyin” gibi bir şeyi rapor etmesi akıllıca olur. Bazı durumlarda PUP’ları saptamış ancak temizleme işlemlerini kontrol etmediğini fark ettim ve her durumda varsayılan olarak temizleyeceğinden daha fazla sistem temizleme öğesi bulabilir.

Güvenilir önyükleme modu

Cloud Cleaner’ın güvenilir önyükleme modu, normal yöntemlerle kaldırılmaya karşı direnen kötü amaçlı yazılımları işlemek üzere tasarlanmıştır. İşlemi tamamlamak için üç defa yeniden başlatmanız gerektiğini söyleyen ana penceredeki “Gelişmiş seçenekler” i tıklayarak etkinleştirin.

İlk adım Cloud Cleaner’ın özel sürücüleri kurması ve sistemi yeniden başlatmasıdır. Yeniden başlattıktan sonra tam tarama yapar ve biraz farklı bulgular gösterir: Kötü Amaçlı Yazılım Bulundu, Bilinmeyen Dosyalar ve Anormallikler ve Sistem Temizleme.

Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra işlemi bitirmek için yeniden başlatılır. Son olarak, özel sürücüleri kaldırmak ve sanal sistemli temizlemeyi fiziksel sisteme uygulamak için bir daha daha yeniden başlatma gerekiyor. Temel taramadan biraz daha karmaşık ancak yine de herhangi bir kullanıcının yeteneği dahilinde. Buna rağmen, Panda aslında gerekli olmadığı sürece bu modu kullanmanızı önermez.

Panda Cloud Cleaner İndir
Windows için ücretsiz Panda dezenfeksiyon aracı

Panda Cloud Cleaner (Portable) Hakkında Yazılar

Panda Cloud Cleaner (Portable) İçin Yorum Yap