PassMark PerformanceTest

Sponsorlu Bağlantılar
9.0.1014
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Performans Test Programı

PassMark PerformanceTest, bilgisayarınızın performansını öğrenebileceğiniz PassMark Software tarafından tasarlanmış bir uygulamadır. Sisteminizde bulunan CPU, bellek ve disk gibi donanımsal parçalar hakkında bilgi görüntüleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey “Run Benchmark” butonuna basarak programı başlatmanızdır. Sonuçları optimize etme sırasında bu süreliğine herhangi bir diğer işlemleri kullanmayın, tavsiye edilir. Kriter tamamlandıktan sonra sonuçları görebilirsiniz.

Bu gelişmiş program gayet hızlı ve başarılı bir programdır. PC hız testi ve kıyaslama açısından bilgiler edinebilirsiniz. Program çeşitli hız testleri kullanarak bir bilgisayarı ölçmeyi ve sonuçları diğer bilgisayarlar ile karşılaştırma olanı sağlar.

Özellikle toplama bilgisayar alan kullanıcılar için faydalı olacaktır. Çünkü donanımları birbirini tanıması ve uyumluluğunu test etmek açısından bir hız testi yapmak faydalı olabilir. Aynı bilgisayarı alsanız bile kıyaslama yaptığınız zaman farkları görebilirsiniz.

Standart ve ileri testler yapın

Standart olarak CPU, 2D grafik, 3D grafik, Disk ve Bellek / hafıza testleri yapmaktadır. Bunun yanı sıra daha ileri testler de yapmaktadır. Sekiz adet gelişmiş test penceresi, deneyimli kullanıcıların kendi test senaryolarını oluşturmasına ve donanım davranışlarının derinlemesine analiz edilmesine olanak tanır.

Her gelişmiş test penceresi, kullanıcıya bir takım parametrelerden seçim yapmaya ve uygun olduğunda sonuçları grafiğe dökmeye, sonuçları dışa aktarmaya ve CPU yükünü ölçmeye izin verir. Giriş parametrelerini ayarlayarak çeşitli senaryolarda isteğe bağlı performansı ölçmek mümkündür.

PerformanceTest ile bir resim veya metin belgesi olarak sonuçları kaydetmek, sistem bilgilerini kopyalamak, program tercihleri ​​yapılandırmak ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Programın basit kullanıcı arayüzü sayesinde rahatlıkla kullanabileceksiniz.

PassMark PerformanceTest İçin Yorum Yap