Plex Media Server

Sponsorlu Bağlantılar
1.2.5.2966
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Multimedya Sunucu ve Oynatıcı

Plex Media Server bilgisayardan Roku, Google TV ya da DLNA uyumlu cihaza (örneğin PS3, Xbox 360) film, müzik ve fotoğrafları aktarmayı ve medya dosyalarınızı organize etmeyi sağlayan ücretsiz medya sunucusudur. Plex Media Server kullanabilmeniz ve dosyalara erişim sağlayabilmeniz için Plex Home Theater (Plex Media Center) kurulu olması gerekmektedir. Ayrıca mevcut istemci uygulamalar yardımı ile başka bir bilgisayar veya mobil bir cihaz (Android, iOS …) için medya akışı sağlayabilirsiniz.

Sunucu bir kez yüklendikten sonra, sadece paylaşmak istediğiniz medya dosyalarını içeren klasörlere işaret etmeniz yeterlidir. Plex Media Server, sonra bu klasörleri indekslemeye başlar ve sizin için otomatik olarak bir profesyonel görünümlü medya kitaplığı oluşturmak için kapak resmini ve diğer meta verileri indirecektir.

Filmler ve TV şovları, temalı arka planlar, kapak resmi yanı sıra teknik detaylar ile sunulmaktadır. Plex Media Server kapsamlı olarak video, ses ve fotoğraf formatlarını desteklemektedir. Sunucu, yerel cihazınızda dosya formatları (örneğin ilk dosyaları dönüştürmek zorunda kalmadan Roku üzerinde Xvid filmleri görebilirsiniz) desteklenmiyor olsa bile dosya akışı sağlayan on-the-fly transcoding özelliği destekler.

Plex Media Server kullanabilmeniz için sisteminizde Plex Home Theater (Plex Media Center) uygulamasının kurulu olması gerekmektedir. Daha sonra Plex Home Theater (Plex Media Center) kurulu her cihaz arasında video, film, müzik, fotoğraf gibi medya dosyalarına kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Plex Media Server Akıllı telefonlar, Tablet, PC, Akıllı TV arasında video dosyalarınızı organize etmek, akışları sağlamak için yardımcı olan ücretsiz medya sunucusudur. Tavsiye edilen uygulamalardan biridir.

Video, müzik ve fotoğrafları akıllı telefon, PC, akıllı tv ve tablet arasında akışlarını sağlayan kolay kullanımlı ücretsiz Plex Media Server uygulamasını denemenizi tavsiye ederim.

Plex Media Server İçin Yorum Yap