Power8

Sponsorlu Bağlantılar
1.4.4.628
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8'e klasik başlat menüsünü geri getirin

Power8, Windows 8 bilgisayarlara klasik Windows 7 Başlat Menüsü’nü geri getiren basit kullanımlı ücretsiz ve Türkçe bir uygulamadır.

Her Windows yenilemesi yeni bir yenilik ve özellikler getirmektedir. Windows 8 Metro arayüzü bir çok kullanıcı tarafından sevildi. Ancak Windows 8 Başlat Menüsü’nün olmaması tartışmaları da beraberinde getirdi. Başlat Menüsü kullanımı yıllardır vazgeçilmeyen özelliklerden biriydi. Bu nedenle Microsoft, Windows 10 sürümünde tekrar bu özelliği geri getirdi. Ancak Windows 8 hala bu özellikten yoksun. Power8 ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Windows 8 ve alt sürümleri için Başlat Menüsü ekler ve özelleştirmek için seçenekler içerir.

Power8 kullanmak isteyenler biraz tedirgin olabilir. Ancak sistem dosyalarına yama yapmaz. Sistem nesneleri üzerinde herhangi bir değişiklik yapmaz. Saniyeler içinde Windows 8’e Başlat Menüsü ekleyin.

Başlat ekranına alışık değilseniz kolayca Başlat Menüsünü geri getirebilirsiniz. hiçbir Başlat Menüsü Microsoft’un tek işletim sistemi olduğundan emin yeterli sadece Windows 8 / 8.1 ile çalışır. Ayrıca emin .NET Framework yüklü olması gerekiyor, ama genellikle Windows’ta birlikte oluyor. .NET Framework yüklü olması gerekiyor, ama genellikle Windows ile birlikte gelir.

Öte yandan, uygulama kolayca yeni Başlat Menüsü eklemesinin yanı sıra köşe bağlantısını ortadan kaldıran yerleşik bir özelliği devre dışı bırakmak için Metro Apps ile birlikte geliyor.

Kontrol paneli, kütüphaneler, güç seçenekleri, arama çubuğu ve klasik programlar listesi mevcuttur. Genel kontroller, bazı online arama motorlarını yönetmek ve bazı özel seçenekleri ile birlikte gelir. Windows Başlat Menüsü ile tamamen aynı olmasa da işinize yarayacak bir araçtır.

Power8 İçin Yorum Yap