Prezi: PowerPoint Alternatifi Ücretsiz Sunum Yapma Aracı

Sponsorlu Bağlantılar

Sunumlar iletişim kurmak için yardımcı olan güçlü bir araçtır. Bir sunum oluşturmak için biz Microsoft Office paketinin bir parçası olan PowerPoint programından yararlanabilirsiniz. Ücretsiz bir online PowerPoint alternatifi araç arıyorsanız, Prezi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Prezi slayt oluşturmak değil, onun yerine bir tuval üzerinde çalışabilirsiniz.

Prezi – Ücretsiz Online Sunum Yapma Aracı

Prezi bir bulut tabanlı sunum yapma aracıdır. Ücretsiz online araç kullanmaya başlamak için, prezi.com web sitesine gidip Prezi kullanmaya başlamak için kayıt yapabilirsiniz.

prezi-kayit

 

Kayıt için 3 farklı lisans seçebilirsiniz;

  • PUBLIC, hiçbir abonelik ücreti ödemen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • ENJOY, yıllık 59 $ abonelik ücreti ile birlikte gelir.
  • PRO, yıllık 150 $ abonelik ile birlikte gelir.

prez-lisans

Kayıt olmak oldukça basittir. Sadece isminizi, E-posta adresi ve tam olarak kaydolma işlemi doldurun. Ayrıca Facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Sunum yapmaya başlamak için, New Prezi – Yeni Prezi tıklayın. Ücretsiz Kamu lisansı ile diğer popüler Prezi görüntüleyebilir ve aynı zamanda Prezi’da başkalarına görüntülenebilir olacağını lütfen unutmayın.

prezi-basla

New Prezi tıkladıktan sonra, en sevdiğiniz şablonu seçin veya boş bir Prezi ile başlayabilirsiniz. Aşağıda gösterildiği gibi, Profesyonel Inspirational  & Photographic seçim olarak kategorize birçok şablon var.

prez-sunum secme

Şablon seçtikten sonra, şimdi üzerinde çalışabileceğiniz hazır olarak tuval var. Metin yazmak için herhangi bir yere tıklayın, Başlık, Altyazı veya body olarak adlandırabilirsiniz.

prez-icerik

Bütün tuval üzerinde çalışmak ve ve uzaklaştırmak için farenin sağ düğmesinden ve ek sekmelerden yararlanabilirsiniz.

Sunumu tamamlamak için tuvalin üst kısmında bulunan üç sekme var.

1. Frames and Arrows – Çerçeveler ve Oklar: Çerçeveler ve Oklar sunuma farklı şekillerde kare (daire, dirsek, dikdörtgen, vb) eklemenize olanak sağlar.

prez-cerceve

2. Insert – Ekle: Insert size sunumda kullanabileceğiniz görüntü, video, müzik ve diğer dosyaları eklemeyi sağlar. Hatta bu sekmeden bir PowerPoint ekleyebilirsiniz.

prez-ekle

3. Theme – Tema: Theme, sunum için farklı temalar seçmenizi sağlar. Hatta rengini değiştirebilirsiniz.

prez-tema

Sadece Edit – Düzenle tıklayarak kare sırasını değiştirebilirsiniz. Sürükle ve bırak ile kolayca sunum sırasını değiştirebilirsiniz.

Son olarak Present sekmesine tıklayarak yaptığınız sunumları kaydedebilirsiniz.

Bu öğretici video Prezi uygulamasını kullanmanıza yardımcı olacak.

Son Olarak;

Tüm özellikleri ile Prezi kesinlikle sunma yapmak için yenilikçi ve etkileşimli bir yoldur. Prezi ile bir geniş bant bağlantı bulabilirsiniz, dünyanın herhangi bir yerinden sunumlara erişebilirsiniz.

Prezi, online hizmet sunduğu için internet bağlantısı gerekir.

Prezi: PowerPoint Alternatifi Ücretsiz Sunum Yapma Aracı İçin Yorum Yap