PS4 Remote Play İle PS4 Oyunlarını PC’de Oynama

Sponsorlu Bağlantılar

Sony, Playstation 4 (PS4) güncellemesi ile beraber PS4 oyunlarını PC’de oynamayı sağlayan PS4 Remote Play uygulamasını tanıttı. Bu uygulama sayesinde Windows ve Mac bilgisayarda PS4 oyunlarını oynamak ve kontrol etmek mümkün olacak. Playstation 4 (PS4) oyunlarını PC’de oynamak için neler yapmak gerektiğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Sony, PlayStation 4 güncellemesi ile bilgisayar kullanıcılarının beklediği uygulamayı da sundu. PS4 cihaza bağlantı sağlayarak Windows ve Mac bilgisayarlarda PS4 oyunları oynamaya imkan sağladı.

ps4-remote-play-ile-ps4-oyunlarini-pc-de-oynama

PS4 Remote Play için neler gerekli;

  • 3.50 veya daha üst sürüme sahip bir PlayStation 4 (Eğer sürüm güncel değilse ayarlar bölümünden sistem güncellemesini kontrol edebilirsiniz)
  • Windows PC için Windows 8.1 veya 10 işletim sistemi gereklidir. 2.67 GHz Intel Core i5 veya üzeri bir işlemci, minimum 2 GB RAM ve boş bir USB portu.
  • MAC için OS X Yosemite veya El Capitan işletim sistemi gereklidir. 2.40 GHz Intel Core i5 veya üzeri bir işlemci, minimum 2 GB RAM kapasitesi ve boş bir USB portu.
  • Bir adet Dualshock 4 kontrolörü ve USB bağlantı kablosu.
  • Kablolu veya kablosuz internet bağlantısı. Herhangi bir sorunla karşılamamak için tavsiye edilen kablolu internet bağlantısı. Upload ve download hızı için en az 5 Mbit hız gerektiriyor.

PS4 Remote Play için gerekli olan özellikler iyi bir PC gerektirdiği ortadadır. En az bu özellikler mevcut değilse donma, bağlantı sorunları gibi pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

PS4 Remote Play kullanmadan önce PS4 sisteminde aşağıdaki ayarları yapın;

PS4 Remote Play uygulamasını indirin ve bilgisayara kurun.

PS4 Remote Play İndir (Windows PC)
PS4 Oyunları Windows PC'de Oynama Programı
PS4 Remote Play İndir (MAC)
PS4 Oyunları MAC'de Oynama Programı
  • Ayarlar > PlayStation Network/ Hesap Ayarları > Birincil PS4‘ü ayarla deyin ve Ayarlar > Remote Play yönergelerini izleyerek Remote Play‘i aktif edin.
  • PS4 Remote Play uygulamasını PC veya Mac bilgisayarda çalıştırın ve Dualshock 4 kontrolcüsünü bağlayın. PS4’te PSN hesabına nasıl giriş yapıyorsanız aynı şekilde giriş yapın.
  • Bağlantı sağlandığında PS4 menüsünü PC veya Mac bilgisayarınızda görmeniz gerekiyor.

ps4-remote-play-ile-ps4-oyunlarini-pcde-oynama-1

Eğer bağlantı ile ilgili sorun yaşıyorsanız internet bağlantısını kontrol edin ve özellikle kablolu bağlantı yapın.

Bilgisayar ekranında oyunların çözünürlüğü memnun edici değilse RemotePlay uygulamasında ayarlara göz atabilirsiniz. Çözünürlük ayarını yapmak için Windows bilgisayarda Remote Play uygulamasının ayarlar menüsünden, Mac’te ise tercihler kısmından çözünürlük ayarlarını değiştirebilirsiniz.

PS4 Remote Play İle PS4 Oyunlarını PC’de Oynama İçin Yorum Yap