qBittorrent

Sponsorlu Bağlantılar
3.3.10
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İçin Ücretsiz ve Türkçe P2P Bittorrent İstemcisi

qBittorrent Windows, Linux, Mac OS X, OS / 2 veya FreeBSD gibi (25 üzerinde dil desteği) tüm büyük işletim sistemi üzerinde çalışan Qt4 araç ve libtorrent-rasterbar dayalı ücretsiz ve Türkçe açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Bu P2P Bittorrent istemcisinin temel amacı uTorrent yazılımı için bir alternatif sunmaktır. Ana özellikleri şunlardır:

  •  μTorrent benzeri kullanıcı arayüzü.
  •  Dahili ve özelleştirilebilir arama motoru: En popüler BitTorrent arama sitelerinden arama yapar.
  •  Tüm BitTorrent uzantıları için destek: Magnet/BitComet, Peer Exchange, DHT vb
  •  Gelişmiş kontrol seçenekleri.
  •  UPnP / NAT-PMP port yönlendirme desteği.
  •  Bant genişliği zamanlayıcı ve sıralı indirme.
  •  IP Filtreleme (eMule ve PeerGuardian uyumlu) ve IPv6 uyumlu.
  •  Detaylı torrent bilgi: boyut, statü, kaynaklar, benzerler, indirme ve upload hızı, oran, vb

qBittorrent kurulumu ile ilgili herhangi gizli bir uygulama yok. İstenmeyen reklamlar ya da araç çubukları yok. Kurulum işlemi yeterli ve herhangi bir reklam olmadan kolay % 100 temiz. Sadece Uygulamanın kendisi temizdir, yüklediğiniz veya torrent yoluyla indirilecek verilerden programın sorumlu olmadığını unutmayın.

uTorrent hayranı iseniz benzer bir arayüz göreceksiniz. “Seçenek” alanından bu istemciyi özelleştirmek için gereken her şeye erişebilirsiniz. Eğer özel etkinliği korumak istiyorsanız bir şifre ile qBittorrent yazılımını kilitleyebilirsiniz.

Performansına bakacak olursak, TTNET tarafından sağlanan maksimum internet hızına ulaşabilirsiniz. Tabi şunu unutmamak gerekir, genellikle yakın yerlerden indirme yapıldığı zaman hızlı indirmeler gerçekleşir. Uzaklık ve internet hızına bağlı olarak dosya indirme süresi değişir.

Gerçekten bu istemcinin nasıl kullanılacağını öğrenmek için bir kılavuz gerekmez. Daha önce (uTorrent en iyi örnektir) herhangi bir istemci kullandıysanız bu programı öğrenmek sadece bir kaç dakika sürer. Birkaç gün sonra mükemmel Bittorrent istemcisi bulduğunuzu hissedeceksiniz. Tamindiriyo ekibi olarak qBittorrent programını tavsiye ederiz. uTorrent gibi alışkanlıkları değiştirmek için bence gerekli olan en iyi programdır.

qBittorrent İçin Yorum Yap