Quick Crypt: Ücretsiz Dosyaları Şifreleme ve Şifresini Çözme

Sponsorlu Bağlantılar

Quick Crypt kolayca kişisel ve önemli dosyalarınızı şifrelemek ve şifresini çözmeyi sağlayan ücretsiz bir dosya şifreleme programıdır. Bu ücretsiz yazılım kullanımı çok kolay ve taşınabilir bir sürümü de mevcuttur, böylece istediğiniz her yerde kolayca taşıyabilir ve kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Dosyaları Şifrelemek ve Şifresini Çözmek

Quick Crypt ile başlamak için ilk önce şifrelemek istediğiniz dosyayı seçmeniz gerekiyor. Dosyayı seçtikten sonra şifreleme parolanızı seçmeniz gerekir, büyük harf, küçük harf, rakam ve sembol 20’den fazla karakter olmazsa şifrenizi kabul etmeyecek, Quick Crypt bu konuda çok katıdır. Eğer şifrenizi unuttuysanız, hatırlamanızı sağlayacak bir ipucu eklemenizi sağlar.

Quick-Crypt-

Gelişmiş (Advanced) sekmesinde, şifreleme algoritması seçebilirsiniz. Bu versiyonda sadece AES algoritması mevcuttur ve ve hatta sadece bir algoritma varsa algoritmalar arasında seçim sağlayan noktayı anlamak mümkün değil. Sonra dosya sahibinin adını yazabilirsiniz. Varsayılan olarak yazılım Windows ile kayıtlı olduğunuz kullanıcı adınızdan dosya sahibinin adını alacaktır.

Hatta dosya aşımı süresini seçebilirsiniz. Dosya otomatik olarak 7 gün sonra sona eriyor ve erişilemez hale gelir böylece 7 gün gibi bir zaman seçebilirsiniz. Daha fazla güvenlik nedenleriyle, kullandığınız ve hatta dağıtılabilir bir ZIP arşivi içine bir dosyayı şifreleyebilirsiniz bilgisayar için benzersiz bir kimlik ile bir dosyayı şifreleyebilirsiniz. Hatta şifrelenmiş dosyalara yorum ekleyebilirsiniz.

Quick-Crypt-dosya-sifreleme-

Şifreleme (Encrypt) düğmesine basın ve şifreleme işlemi başlayacaktır. Kaynak dosyasının aynı klasörde şifrelenmiş dosyayı görmek mümkün olacak. Hatta şifreleme yaptıktan sonra kaynak dosyaları silmek için seçebilirsiniz.

Şifre çözme işlemi buna çok benzer, sadece şifresini çözmek istediğiniz dosyayı seçin ve ardından şifrelediğiniz dosyaların şifresini çözmek için şifreyi girin.

Ayrıca program güvenli bir şifre üretici ve dosyaları bilgisayarınızdan temiz bir şekilde silmeyi sağlayan bir dosya silme aracı içerir. Arayüzü basit ve kolaydır ve çok yapılandırma gerektirmez. Yazılım dosyalarınızı korumak için kullanışlı özellikleri ve güçlü algoritması ile dolu geliyor.

Quick Crypt İndir – Free Download

Quick Crypt programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 32 bit-64 bit ile uyumludur. Aşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz.

Quick Crypt İndir

Quick Crypt: Ücretsiz Dosyaları Şifreleme ve Şifresini Çözme İçin Yorum Yap